3 лютого 2023, 17:51

Над МОК згущуються хмари: 40 країн готові до бойкоту – Олімпіада під загрозою

До 40 країн готові виступити проти участі спортсменів із Росії та Білорусі в Олімпіаді – 2024, яка відбудеться у Парижі.

Над МОК згущуються хмари: 40 країн готові до бойкоту – Олімпіада під загрозою

Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук заявив, що до 40 країн можуть бойкотувати Олімпійські ігри на знак протесту через можливу участь у змаганнях атлетів із РФ і Білорусі. За його словами, подібний захід протесту - "це завжди найсильніша карта", і, якщо МОК наполягатиме на своєму рішенні, "вони не посоромляться її використовувати".

Чиновник упевнений, що широка коаліція зможе переконати МОК почути та прийняти їхню позицію, інакше проведення Ігор не матиме сенсу.

Тим часом міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт звернувся до МОК із листом, де нагадав спортивним чиновникам, що саме Росія та Білорусь порушили олімпійське перемир'я. Ба більше, багато членів збірної РФ - військовослужбовці їхніх Збройних сил, які зараз вбивають в Україні. Жертвами агресії окупантів РФ стають українські спортсмени та члени їхніх сімей.

Він визнав, що представники спортивної спільноти були шоковані словами президента Олімпійського комітету Росії про те, що участь членів олімпійської збірної РФ у війні проти України - честь. Багато російських атлетів дійсно відкрито підтримують агресію та вбивства українців, заохочуючи дії свого уряду.

Раніше президент України Володимир Зеленський звертався до очільника МОК із пропозицією відвідати українські міста, які постраждали від російських обстрілів, і побачити на власні очі, як зараз живуть наші спортсмени. Він нагадав, що з 24 лютого 2022 року багато українських атлетів узяли до рук зброю, щоб захистити свій дім. У мирних містах загинули тисячі підлітків і дітей, які могли бути майбутнім світового спорту.

Європейські країни також попередили Еммануеля Макрона, чия країна 2024 року прийматиме ОІ, що у разі допуску росіян і білорусів до змагань, вони бойкотуватимуть Ігри.

Поки що МОК не ухвалив офіційного рішення щодо спортсменів із РФ і Білорусі на майбутній Олімпіаді.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини