8 лютого 2023, 16:19

Мер Парижа Анн Ідальго змінила думку щодо ідеї допуску росіян до Олімпіади – 2024

Минулого місяця Анн Ідальго заявляла, що підтримує можливу участь росіян і білорусів в ОІ у Парижі як нейтральних спортсменів.

Мер Парижа Анн Ідальго змінила думку щодо ідеї допуску росіян до Олімпіади – 2024

Коаліція державних чиновників і політичних діячів Заходу, що закликає до повного усунення російських і білоруських спортсменів від міжнародних змагань, включно з Олімпійськими іграми, поповнилася мером Парижа (міста, яке прийме літні ОІ 2024 року) Анн Ідальго.

Якщо минулого місяця міська голова французької столиці заявляла про підтримку можливої участі представників Росії та Білорусі як нейтральних атлетів, то зараз її позиція змінилася: Ідальго повідомила в ефірі France Info, що вона проти участі росіян і білорусів навіть під нейтральним прапором.

За її словами, поки триває війна Росії проти України та на українську територію падають снаряди, неможливо робити вигляд, ніби нічого не відбувається.

Остаточне рішення з цього питання залишається за МОК, але думка мера міста, що приймає Олімпіаду, також має вагу. Ідальго пообіцяла висловити свою публічну незгоду, якщо представникам РФ і РБ усе-таки дозволять приїхати на Олімпіаду у Париж.

Днями стало відомо, що Олімпійський комітет Азії дозволив російським і білоруським спортсменам брати участь у змаганнях під його егідою у нейтральному статусі, а МОК підтримав такий крок. До турнірів допускатимуть атлетів, не помічених у публічній підтримці війни проти України. Участь росіян і білорусів у змаганнях в Азії може дати їм можливість відібратися на Ігри у Париж.

Раніше зірки збірної Норвегії з біатлону виступили за продовження відсторонення російських і білоруських спортсменів від міжнародних змагань.

Зі свого боку, міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук розповів про готовність 40 країн вступити з протестом проти участі росіян і білорусів в Олімпіаді.

В Україні бойкот паризької Олімпіади розглядають як крайній захід на випадок, якщо не вдасться домогтися відсторонення представників РФ і РБ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини