16 лютого 2023, 18:33

Польща поставила ультиматум МОК через ідею допусука росіян на Олімпіаду

Одна з країн західної коаліції підтвердила готовність бойкотувати ОІ у Парижі у разі участі у них росіян і білорусів.

Польща поставила ультиматум МОК через ідею допусука росіян на Олімпіаду

Поки у МОК продовжують відстоювати свою ідею допуску атлетів із РФ і РБ у нейтральному статусі до паризької Олімпіади 2024 року, Польща, яка виступає в авангарді коаліції, що вимагає повної ізоляції росіян і білорусів від міжнародних змагань до припинення війни в Україні, розкрила "найсильнішу карту" у протистоянні з опонентами у цьому питанні.

Керівник Мінспорту Польщі Каміль Бортнічук підтвердив готовність країни бойкотувати Ігри у французькій столиці, якщо до них допустять спортсменів із РФ і РБ, передає Polsat news.

За словами чиновника, польська сторона не відкидає такого варіанта розвитку подій, якщо переговори та спроби запропонувати компромісне рішення не принесуть результату.

Коментуючи проведення у Польщі Європейських ігор поточного року, міністр наголосив, що російські та білоруські спортсмени точно не візьмуть участі у цих змаганнях.

Слова польського міністра пролунали на тлі нової заяви МОК, у якій міститься поклик до країн, що закликають бойкотувати ОІ-2024, "не ігнорувати права людини та виступати у мирній конкуренції". У МОК вважають, що попередніми бойкотами Олімпіад країни не домоглися своїх політичних цілей, а лише "покарали спортсменів".

Водночас на засіданні виконкому МОК, яке відбулося 15 лютого, не було ухвалено якихось рішень або зроблено якихось доленосних заяв щодо можливої участі росіян і білорусів в Олімпіаді.

Нагадаємо, днями глава МОК Томас Бах заявив, що уряди не мають визначати список учасників ОІ, інакше це призведе до кінця міжнародних змагань". У такий спосіб він відреагував на заклик понад 30 країн дотримуватися повного відсторонення російських і білоруських спортсменів від міжнародних стартів до завершення війни в Україні.

Раніше в уряді Польщі виступили з альтернативною ініціативою у питанні участі представників РФ і РБ в Олімпіаді: запропоновано створити окрему збірну з-поміж росіян і білорусів, які відкрито виступають проти влади Росії та Білорусі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини