20 лютого 2023, 22:18

Майже 30 країн офіційно зажадали від МОК недопуску росіян і білорусів до ОІ-2024

Уряди майже 30 країн, включно з Францією, закликали МОК усунути росіян і білорусів від участі в ОІ-2024 у Парижі.

Майже 30 країн офіційно зажадали від МОК недопуску росіян і білорусів до ОІ-2024

Майже 30 країн письмово зажадали від Міжнародного олімпійського комітету відсторонити від участі у майбутніх Іграх у Парижі представників РФ і Білорусі.

Серед підписантів Австрія, Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Греція, Ісландія, Ірландія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Румунія, Словаччина, Словенія, США та Швеція. Однак головного болю Томасу Баху завдав підпис Франції, яка 2024 року прийматиме Олімпійські ігри, пише Politico.

У листі представники 30 країн нагадали МОК про зв'язки учасників збірних РФ і Білорусі зі Збройними силами в їхніх країнах. Також не секрет, наскільки тісно у цих країнах пов'язані спорт і політика.

Підписанти впевнені, що на тлі агресії Путіна в Україні немає жодної причини, через яку спортивні чиновники могли б скасувати режим виключення російських і білоруських спортсменів, встановлений МОК 28 лютого 2022 року.

У Міжнародному олімпійському комітеті поки що не прокоментували ультиматум.

Нагадаємо, президент МОК заявив, що росіяни та білоруси, ймовірно, зможуть узяти участь у майбутніх Олімпійських іграх під "нейтральним" прапором.

Київ був обурений подібною пропозицією та закликав главу МОК відвідати Україну та на власні очі побачити наслідки агресії РФ. Президент Зеленський нагадав Томасу Баху, що від 24 лютого 2022 року в Україні, захищаючи свої домівки, загинули тисячі військових і мирних мешканців, серед яких були чинні професійні спортсмени та чемпіони, що підростали. Окрім цього, немає сумнівів, що Кремль використовує можливість появи на міжнародній арені для власної пропаганди та виправдання війни.

Союзники України підтримали позицію Києва, пригрозивши МОК бойкотом.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини