22 березня 2023, 18:27

Бойкот Росії: росіян покарали в улюбленому для Путіна виді спорту

Російські та білоруські хокеїсти продовжать перебувати за бортом турнірів під егідою IIHF.

Бойкот Росії: росіян покарали в улюбленому для Путіна виді спорту

Поки деякі спортивні асоціації йдуть на поступки Росії та Білорусі, повертаючи російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання (так цього місяця зробила Міжнародна федерація фехтування), у хокеї російській і білоруській збірним ще щонайменше рік не світять чемпіонат світу й інші турніри, що проводяться під егідою IIHF.

Міжнародна федерація хокею (IIHF) на засіданні ради з організації, яке відбулося у середу, 22 березня, ухвалила рішення про продовження відсторонення збірних Росії та Білорусі на сезон-2023/2024, ідеться у повідомленні, опублікованому на офіційному сайті федерації.

У федерації зазначили: рішення ухвалено після вивчення ризиків, пов'язаних із різними глобальними викликами. У підсумку IIHF дійшли висновку, що повернення росіян і білорусів на міжнародні хокейні майданчики небезпечне.

Наприкінці лютого 2022 року IIHF відсторонила збірні Росії та Білорусі від турнірів під своєю егідою через війну РФ проти України.

Таким чином, сьогоднішнє рішення IIHF означає, що російська та білоруська команди не зіграють на дорослому чемпіонаті світу 2023 року, який у травні приймуть Рига та Тампере. Спочатку турнір мав відбутися у Санкт-Петербурзі, але через вторгнення Росії в Україну російську сторону позбавили права приймати міжнародні старти. Крім того, росіяни та білоруси пропустять молодіжний чемпіонат світу, який наприкінці грудня 2023 року - на початку січня 2024 року пройде у шведському Гетеборзі.

Відсторонення від турнірів IIHF - болючий удар для Росії, оскільки цей вид спорту є одним із найпопулярніших у країні. Ба більше, свою пристрасть до хокею неодноразово демонстрував російський президент Володимир Путін, з'являючись із ключкою у руках на аматорських змаганнях, а отже сьогоднішнє рішення Міжнародної хокейної федерації завдає додаткової іміджевої шкоди для Москви.

Нагадаємо, у середині березня Європейська асоціація легкої атлетики продовжила відсторонення російських і білоруських атлетів від змагань під своєю егідою.

Крім того, стало відомо, що Міжнародна федерація волейболу не допустила чоловічу та жіночу збірні Росії до олімпійської кваліфікації.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини