27 березня 2023, 18:26

"Просто виконували наказ", – чиновниця ООН виправдала спортсменів РФ, які воювали проти України

Представниця ООН заявила, що частина спортсменів РФ, які брали участь у війні проти України, нібито просто "виконувала наказ".

"Просто виконували наказ", – чиновниця ООН виправдала спортсменів РФ, які воювали проти України

Спеціальна доповідачка ООН й експертка у галузі культурних прав і сучасних форм расової дискримінації та ксенофобії Александра Ксантакі провела зустрічі зі 188 спортсменами з усього світу. Однією з тем розмови був допуск представників РФ і Білорусі до участі у змаганнях. З її слів, співрозмовники закликали дозволити російським спортсменам вийти на поміст за умови, що вони не використовуватимуть прапор, гімн і національні ознаки РФ.

Подібні слова зачепили представників України. Скелетоніст Владислав Гераскевич спробував дізнатися, як ставитися до росіян, які беруть участь у війні. Ксантакі намагалася довести українському спортсмену, що російських спортсменів не можна усувати від участі у міжнародних змаганнях, якщо вони вступили в армію РФ і воювали проти ЗСУ.

Під час листування Ксантакі заявила, що атлети мають бути позбавлені можливості брати участь у змаганнях, тільки якщо вчинили "злочини проти людяності, воєнні злочини, геноцид або пропаганду війни". Однак сучасні громадяни РФ нібито не повинні нести відповідальності за війну проти України, оскільки тільки "виконують накази".

За словами чиновниці, ООН не може притягнути до відповідальності всіх, хто бере участь у незаконній війні. Покарання чекатиме тільки на тих, хто скоює злочин.

До цього вона ж говорила, що атлети не повинні зазнавати дискримінації за національністю.

Раніше вивести спортсменів РФ з-під санкцій напередодні Олімпіади намагався глава МОК Томас Бах. Однак його компанія зустріла жорстку відсіч із боку західних урядів і міжнародних спортивних федерацій. Наприкінці лютого керівництво МОК все ще не ухвалило рішення щодо участі російських і білоруських спортсменів у змаганнях.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк був обурений позицією МОК, який пропонує заохочувати учасників геноциду та пропагандистів насильства.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини