29 березня 2023, 21:29

"Бах є Бах", – у Зеленського заявили про вбивство репутації МОК через рішення щодо росіян

В Офісі президента України зазначили, що Росія використовує спорт для пропаганди війни.

"Бах є Бах", – у Зеленського заявили про вбивство репутації МОК через рішення щодо росіян

В Офісі президента України жорстко розкритикували рішення глави МОК Томаса Баха, який рекомендував спортивним федераціям повернути російських і білоруських атлетів на міжнародні змагання, але з певними умовами.

Радник глави ОП Михайло Подоляк вважає, що своєю позицією Бах вирішив убити репутацію МОК.

"Бах є Бах", - додав він.

Подоляк нагадав, що на Росію вже накладалися санкції у спорті за побудову державної допінгової системи. Зокрема, російські спортсмени позбавлялися через це олімпійських нагород.

Радник ОП також зазначив, що Москва використовує спорт для пропаганди війни. Наприклад, низка російських атлетів представляє армію або інші силові структури РФ

Зі свого боку, глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав рекомендації МОК допустити росіян і білорусів на міжнародні старти під нейтральним прапором "ганебною колаборацією з геноцидним режимом". За словами міністра, "МОК, схоже, має якусь загадкову історичну слабкість до диктаторів".

Відповідаючи на тезу "спорт поза політикою", яку використовують прихильники повернення Росії та Білорусі на ОІ, очільник зовнішньополітичного відомства нагадав, що 45 із 71 медалі російської команди на Іграх у Токіо завоювали члени ЦСКА, тобто чинні солдати російської армії.

Раніше у Мінспорту України пообіцяли докласти максимум зусиль, щоб жоден прихильник війни Росії проти України не був допущений до міжнародних змагань, а в уряді Польщі заявили про намір висловити МОК свою рішучу незгоду з рішенням комітету щодо росіян і білорусів.

Нагадаємо, МОК рекомендує федераціям повернути росіян і білорусів на міжнародні змагання, але тільки у нейтральному статусі та тих, хто не помічений у підтримці війни проти України. При цьому остаточне рішення залишається за спортивними асоціаціями.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини