30 березня 2023, 17:46

Бах пригрозив "кінцем спорту" та розповів, коли буде поставлено крапку у питанні з росіянами

Глава МОК стверджує, що йому вдалося знайти "золоту середину" у питанні допуску російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання.

Бах пригрозив "кінцем спорту" та розповів, коли буде поставлено крапку у питанні з росіянами

МОК відклав ухвалення рішення щодо допуску росіян і білорусів на ОІ-2024, його ухвалять не раніше ніж за рік до змагань, тобто не раніше липня поточного року. Комітет просить військових експертів визначити критерії для визначення атлетів, які перебувають на службі у силових структурах РФ.

Відповідну заяву зробив глава МОК Томас Бах на прес-конференції у четвер.

Відповідаючи на критику рекомендацій МОК щодо допуску росіян і білорусів на міжнародні змагання, що лунала як з боку України та її союзників, так і з боку РФ, Бах повідомив, що Комітету "вдалося знайти золоту середину", а отже, на його думку, "можна рухатися вперед".

Коментуючи заклики Києва та західних урядів повністю усунути представників Росії та Білорусі від міжнародних стартів до закінчення війни в Україні, керівник МОК знову поскаржився на "втручання політики у спорт" і пригрозив "кінцем світового спорту", якщо уряди визначатимуть склад учасників спортивних змагань.

"Сумно, що деякі уряди не поважають те, чого хоче більшість олімпійського руху та його учасників. Вони не поважають автономію спорту та дотримуються подвійних стандартів", - заявив Бах.

Глава МОК нагадав, що спортивні федерації мають самі визначитися, дозволяти чи ні спортсменам із РФ і РБ змагатися на міжнародних турнірах на озвучених Комітетом умовах. Що стосується участі росіян і білорусів в Олімпіаді - 2024, то рішення буде ухвалено не раніше ніж за рік до старту Ігор. До цього часу МОК продовжить стежити за розвитком ситуації.

Нагадаємо, цього тижня МОК рекомендував спортивним федераціям повернути росіян і білорусів на міжнародні змагання, але з певними умовами. Зокрема, йдеться про виступ під нейтральним прапором, також спортсмени не повинні бути помічені у підтримці війни проти України.

Тим часом у Польщі заявили, що спортсменів із Росії та Білорусі не допустять до Європейських ігор, які 2023 року відбудуться у Кракові. Росіян і білорусів не буде на цих змаганнях, незважаючи на рекомендації МОК.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини