5 квітня 2023, 19:06

Глава УЄФА поставив хрест на спробах Росії повернутися в європейський футбол

Олександр Чеферін не бачить підстав для повернення російських команд у турніри УЄФА до завершення війни.

Глава УЄФА поставив хрест на спробах Росії повернутися в європейський футбол

Заяви російських футбольних чиновників про роботу над якоюсь "дорожньою картою" повернення команд із Росії в європейські турніри - це, мабуть, не більше ніж спроба видати бажане за дійсне.

Президент УЄФА Олександр Чеферін, переобраний 5 квітня на цю посаду до 2027 року, назвав неможливим повернення збірної Росії та російських клубів до турнірів Союзу європейських футбольних асоціацій до припинення війни РФ проти України. Про це він заявив під час прес-конференції.

Чиновник ствердно відповів на запитання журналістів, чи планує УЄФА зберігати санкції щодо російського футболу. За його словами, це питання буде вирішуватися виконкомом союзу.

"Але моя думка: поки тривають бойові дії, буде важко щось змінити", - уточнив глава УЄФА.

Зазначимо, збірну Росії відсторонено від кваліфікації до Євро-2024, а російські клуби не допущені до Ліги чемпіонів й інших єврокубків. Відповідні санкції було накладено на російський футбол у лютому 2022 року та вони продовжують діяти донині.

Останнім часом у РФ активно обговорюють можливість переходу Російського футбольного союзу в Азію. Водночас у самому РФС повідомляють про бажання узгодити з УЄФА та ФІФА "дорожню карту" повернення російських команд до офіційних змагань і стверджують, що нібито було сформовано робочу групу за участю представників перерахованих організацій.

Нагадаємо, у лютому Верховний суд Швейцарії відмовився розглядати апеляцію Росії на рішення CAS, який раніше залишив чинним рішення про відсторонення російських футбольних команд від міжнародних турнірів.

Тим часом депутати Європарламенту написали листа Чеферіну з вимогою посилити санкції проти Білорусі й усунути збірну цієї країни від відбору на чемпіонат Європи 2024 року. Поки що білоруси беруть участь у кваліфікації, але у двох стартових турах програли Швейцарії 0:5 і Румунії 1:2.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини