6 квітня 2023, 20:29

У Баха обіцяють грошову допомогу українським спортсменам, які продовжать змагатися з росіянами

У МОК знову розкритикували рішення уряду України заборонити своїм спортсменам змагатися з росіянами та білорусами.

У Баха обіцяють грошову допомогу українським спортсменам, які продовжать змагатися з росіянами

Підготовка уряду України до позбавлення своїх спортивних федерацій статусу національних і фінансування, якщо їхні спортсмени продовжать змагатися у турнірах, де беруть участь російські та білоруські атлети, "завдасть шкоди українському спортивному співтовариству", стверджують у МОК. Комітет обіцяє надати грошову допомогу українським спортсменам, які продовжать змагатися з росіянами та білорусами та позбудуться фінансової підтримки від уряду. Кошти планується виділити з Фонду солідарності олімпійського руху.

Про це повідомив директор зі зв'язків із громадськістю МОК Крістіан Клауе у своєму Twitter-акаунті, коментуючи рішення уряду України заборонити українським спортсменам змагатися з атлетами з РФ і РБ.

Представник МОК стверджує, що "Комітет завжди слідував і продовжить слідувати політиці захисту спортсменів", і посилається на заяву Федерації тенісу України, у якій ідеться про те, що рішення уряду "може призвести до знищення українського тенісу, адже представники Росії та Білорусі беруть участь практично у кожному турнірі".

За словами Клауе, рішення КМ України "суперечить позиції та низці інших українських спортсменів".

Нагадаємо, наприкінці березня в уряді України оголосили про заборону українським спортсменам змагатися у відборі до Олімпіади 2024 року у тих видах спорту, де присутні атлети з РФ і РБ.

Така позиція Кабміну була розкритикована деякими українськими політиками та спортсменами. Зокрема, колишній футболіст збірної України Роман Зозуля звинуватив главу Мінспорту Вадима Гутцайта у спробі "поховати український спорт".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини