19 квітня 2023, 21:06

Чи будуть українські тенісисти змагатися з росіянами: у ФТУ дали офіційну відповідь

У Федерації тенісу України прокоментували наказ Кабміну про заборону українським спортсменам змагатися з росіянами та білорусами.

Чи будуть українські тенісисти змагатися з росіянами: у ФТУ дали офіційну відповідь

Українські тенісисти не братимуть участі у турнірах, до яких допущені представники Росії та Білорусі. ФТУ поважає позицію уряду з цього питання та має намір дотримуватися раніше опублікованого указу.

Про це йдеться на офіційному сайті організації.

У федерації уточнили, що українські тенісисти будуть представлені тільки на Кубку Девіса, Кубку Біллі Джін Кінг, літньому та зимовому командних Кубках Європи, а також у Європейській індивідуальній першості, оскільки участь російських і білоруських спортсменів у цих турнірах не планується.

Якщо ж відбудуться якісь зміни, які призведуть до того, що представників РФ і РБ допустять до перерахованих змагань, Федерація тенісу України відмовиться від відправки своєї офіційної делегації на ці турніри.

Раніше Кабін видав указ про заборону українським спортсменам брати участь у турнірах, у яких виступають атлети з РФ і РБ. За порушення цієї заборони українські спортивні федерації можуть позбутися статусу національних. Водночас в уряді пояснили: у кожному окремому випадку рішення ухвалюватимуть з урахуванням того, як асоціації відстоюють інтереси України в умовах війни.

Нагадаємо, українська тенісистка, бронзова призерка ігор у Токіо Еліна Світоліна засудила рішення ATP і WTA, які наполягли на допуску росіян і білорусів на Вімблдон.

Наприкінці березня стало відомо, що британська Асоціація лаун-тенісу дозволила представникам РФ і РБ змагатися на Вімблдоні. При цьому російські та білоруські тенісисти повинні будуть підписати декларацію про нейтралітет.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Останні новини