24 квітня 2023, 08:15

Санкції працюють на всіх фронтах: Росія за місяць втратила третього чемпіона

Російські спортсмени продовжують змінювати громадянство, щоб продовжити виступи на міжнародних змаганнях.

Санкції працюють на всіх фронтах: Росія за місяць втратила третього чемпіона

Росія, відсторонена від міжнародних спортивних змагань через війну проти України, позбулася третього топового атлета за місяць. Цього разу про намір змінити громадянство повідомила веслувальниця Ганна Пракатень, яка ставала у складі російської команди переможницею чемпіонату Європи 2021 року та срібною призеркою Олімпіади - 2020.

Як повідомляють росЗМІ з посиланням на главу Федерації веслувального спорту Росії Олексія Свіріна, 30-річна Пракатень планує перейти у збірну Узбекистану. У федерації визнають: перехід веслувальниці буде великою втратою для Росії.

Свірін поскаржився на "непрості часи" для російських провідних атлетів, але водночас заявив, що "кожен спортсмен вільний обирати свою долю".

За його словами, якийсь час Пракатень думала над завершенням спортивної кар'єри, але, коли з'явилася можливість змагатися на міжнародній арені, захищаючи кольори Узбекистану, вирішила продовжити виступи.

Він додав: перехід спортсменки має затвердити Міжнародна федерація веслувального спорту. При цьому Свірін упевнений, що спілкування з федерацією вже було, тому жодних проблем із цим не буде. Після того як рішення буде підтверджено, російській стороні немає сенсу перешкоджати переходу, заявив функціонер.

Російські вболівальники зазначають, що втеча спортсменів із РФ тільки починається - далі такі випадки будуть буденністю.

"Усе це очікувано. Далі - більше. Упевнений, є країни, які, користуючись нагодою, кличуть, запрошують, пропонують, та на хороших умовах, представляти їхні країни.

Чекаємо на переходи борців і боксерів.

Усе правильно зробила. Мало того що зможе потрапити на ОІ, так ще й прапор буде, а що найважливіше, за Узбекистан не соромно буде виступати: мирна хлібосольна країна. Чекаємо висловлювань головного весляра всієї Русі Дмитра Губернієва", - пишуть у коментарях на одному з найбільших спортивних порталів РФ.

Любителі спорту також зазначають, що подібні переходи - свідчення ефективності введених проти Росії санкцій.


"Хороші новини. Санкції діють повноцінно по всіх фронтах", - пишуть користувачі.

Раніше стало відомо, що російський борець Даурен Куруглієв змінив громадянство на грецьке та представлятиме збірну Греції на міжнародних змаганнях.

Зі свого боку, російська шорт-трекістка Софія Просвіріна виступатиме за команду Данії. Наразі спортсменка проходить процедуру зміни громадянства.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини