25 квітня 2023, 11:30

У Бразилії з'явився футбольний клуб "Маріуполь": опубліковано кадри на підтримку України

У Гуарапуаві місцевий клуб "Бател" вирішив змінити емблему та форму на ФК "Маріуполь" (Україна).

У Бразилії з'явився футбольний клуб "Маріуполь": опубліковано кадри на підтримку України

У Бразилії не все так однозначно, як заявляють деякі політики. Незважаючи на те що президент країни проросійський, багато громадян виступають проти війни в Україні та за мир на Землі. Одним із яскравих тому прикладів - футбольний клуб із Гуарапуави.

Напередодні на офіційній сторінці клубу "Бател" у соцмережі було викладено кадри зі зміною емблеми, назви та кольорів ФК "Бател".

Клуб розташований у місті Гуарапуава (Парана, Бразилія). Місцеві жителі запевняють, що саме їхній регіон тісно пов'язаний з Україною. А футбольний клуб гратиме з новою емблемою доти, доки український клуб не повернеться у рідне місто - Маріуполь.

Як виявилося, у місті мешкає лише 52 тисячі осіб, проте 75% - нащадки українців.

Віцепрезидент ФК "Маріуполь" Андрій Санін заявив: "Ми дуже зворушені та вдячні "Бателю" за таку акцію. Війна знищила наше місто. Наші школи, театри та спортивні команди були знищені або переїхали в інші міста під час війни. Але те, що ця команда у країні футболу, на іншому кінці світу, погодилася зберегти наше ім'я у цей темний період нашої історії, позбавляє нас дару мови. Неможливо висловити, як багато це означає для нас".

Після вторгнення російської армії в Україну деякі футбольні клуби перестали існувати, серед яких і ФК "Маріуполь". Наприкінці минулого сезону клуб опинився на останньому місці у турнірній таблиці Прем'єр-ліги України. Після окупації міста було ухвалено рішення розпустити клуб доти, доки місто знову не буде українським.

Варто зазначити, що ФК "Бател" виступає у Серії С (третій дивізіон чемпіонату Бразилії).

Раніше ми повідомляли, що на початку квітня РФ почала заселяти Маріуполь "новими росіянами", які не говорять російською.

Нагадаємо, житель Маріуполя виклав у Мережу відео, на якому видно повну розруху та безвихідь.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини