26 квітня 2023, 19:29

Світоліна показово проігнорувала білоруску Саснович на турнірі у Мадриді

Бронзова призерка Олімпійських ігор неодноразово критикувала WTA й ATP за допуск російських і білоруських тенісистів на міжнародні змагання.

Світоліна показово проігнорувала білоруску Саснович на турнірі у Мадриді

Теніс на сьогоднішній день один з небагатьох видів спорту, в якому представникам Росії та Білорусі дозволено брати участь у міжнародних змаганнях, незважаючи на тривалу війну в Україні. Українські тенісисти неодноразово виступали з критикою на адресу керівництва WTA й ATP, що дозволяє росіянам і білорусам змагатися на турнірах під егідою цих організацій у нейтральному статусі.

Зокрема, дії WTAй ATP засудила відома українська тенісистка, призерка Ігор у Токіо Еліна Світоліна. Вона розповіла, як ці дві федерації чинили тиск на організаторів Вімблдону, щоб ті зрештою допустили до турніру спортсменів із РФ і РБ.

У середу Еліна, яка проводить свої перші поєдинки після виходу з декрету, вкотре підкреслила свою принципову позицію. Після поєдинку на турнірі WTA 1000 у Мадриді проти представниці Білорусі Олександри Саснович українка показово проігнорувала суперницю, відмовившись потискати їй руку.

Після завершення матчу тенісисти та тенісистки за традицією тиснуть один одному руки біля сітки, однак після початку війни Росії проти України українці здебільшого відмовляються від рукостискань з росіянами та білорусами, але підходять до сітки та стукаються ракетками.

Цього разу Світоліна не стала робити навіть цю процедуру. Після заключного розіграшу українська тенісистка подякувала судді, а потім одразу попрямувала у підтрибунне приміщення.

Саснович слідом потиснула руку рефері, після чого залишилася біля сітки на самоті.

Що стосується безпосередньо гри, то перемогу у двох сетах здобула білоруска 6:4; 7:5. Під час другої партії Еліна взяла гейм на подачі суперниці та лідирувала 3:1 і 5:4, але потім втратила перевагу, що вилилося у поразку у сеті та у матчі загалом.


Раніше у Федерації тенісу України повідомили про намір дотримуватися указу уряду про заборону українським спортсменам змагатися з росіянами та білорусами.

Тим часом лідер рейтингу WTA польська тенісистка Іга Швентек розкритикувала спроби МОК повернути російських атлетів на міжнародні змагання. Найкраща тенісистка світу назвала політику Комітету з цього питання такою, що збиває з пантелику.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини