26 квітня 2023, 20:21

Умови повернення РФ у спорт: росіянам хочуть дозволити не засуджувати війну проти України

Стали відомі подробиці декларації, яку російські та білоруські спортсмени повинні будуть підписати для повернення на міжнародні змагання.

Умови повернення РФ у спорт: росіянам хочуть дозволити не засуджувати війну проти України

У МОК від початку поточного року активно просувають ідею послаблення санкцій проти російського та білоруського спорту, введених після вторгнення Росії в Україну. У Комітеті радять федераціям дозволити представникам РФ і РБ повернутися на міжнародні змагання (без символіки своїх країн), незважаючи на триваючі бойові дії в Україні.

Очікується, що для повернення на спортивні арени росіяни та білоруси повинні будуть підписати декларацію про нейтралітет. Раніше ЗМІ писали, що у цьому документі потрібно буде підтвердити відмову від підтримки російського та білоруського режимів і довести свою непричетність до силових структур Росії.

Однак наразі ситуація щодо змісту декларації залишається досить неоднозначною. Керівник ASOIF (асоціації, що об'єднує федерації видів спорту літніх ОІ) Франческо Річчі Бітті заявив у бесіді з журналістами видання L'Equipe, що від росіян, виявляється, не вимагатимуть осуду війни проти України, "тому що у РФ за це можуть відкрити кримінальну справу".

За його словами, наразі зміст документа ще виробляється, у цьому процесі задіяні юристи. У таких видах спорту, як плавання, федерації вже роблять перші кроки у цьому напрямку, "але все непросто", додав функціонер.

Бітті також зазначив, що ще одне делікатне питання - контроль за відповідністю встановлюваних критеріїв. Існує варіант, за якого ці функції буде покладено на Спортивний арбітражний суд (CAS), але остаточного рішення наразі немає.

До цього в ASOIF заявляли про готовність до співпраці з МОК і національними олімпійськими комітетами з питання визначення критеріїв нейтральності для атлетів із РФ і РБ. При цьому в ASOIF підтримують збереження санкцій проти російського та білоруського урядів.

Нагадаємо, в Асоціації спортсменів Німеччини розкритикували рекомендації МОК щодо повернення росіян і білорусів і заявили, що на сьогодні єдине можливе рішення - повне відсторонення атлетів із Росії та Білорусі.

Своєю чергою, у МОК поскаржилися на рішення уряду України заборонити українцям змагатися з росіянами та білорусами, заявивши, що "справа зайшла занадто далеко".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини