28 квітня 2023, 18:02

Спортсмени Чехії об'єдналися та мають безкомпромісну позицію у питанні повернення росіян

Олімпійський комітет Чехії прагне запобігти допуску російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання.

Спортсмени Чехії об'єдналися та мають безкомпромісну позицію у питанні повернення росіян

Поки деякі спортивні федерації погоджуються з рекомендаціями МОК щодо допуску російських і білоруських атлетів до міжнародних стартів за умови дотримання ними нейтральності, чеські спортсмени мають безкомпромісну позицію у цьому питанні.

Представники чеських спортивних асоціацій зібралися на засідання Олімпійського комітету Чехії, на якому схвалили резолюцію проти участі представників Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях, зокрема в Олімпіаді 2024 року у Парижі, передає Inside the Games.

У документі зазначено, що пленарне засідання не погоджується з жодною формою участі атлетів із РФ і РБ у відбіркових турнірах до ОІ-2024 й у самій Олімпіаді, поки триває війна в Україні.

Голова Олімпійського комітету Чехії Їржі Кейвал назвав це рішення важливим кроком, оскільки організація прагне запобігти поверненню росіян і білорусів на спортивні міжнародні майданчики.

"Для нас дуже важливо знати, що ми єдин, знати, що у нас є підтримка спортивних асоціацій", - сказав функціонер.

Кейвал зазначив: йому незрозумілі пропозиції МОК щодо вироблення якихось критеріїв для допуску російських і білоруських спортсменів на ОІ.

"Я розумію, що колективна вина проблематична, але як ви хочете провести відмінність? Хто хороший, хто поганий? Хто був в армії, хто звільнився? Я думаю, що тут просто немає місця, щоб говорити про повернення взагалі", - підкреслив президент Олімпійського комітету Чехії.

Раніше за продовження максимальних санкцій проти російського та білоруського спорту виступили в Асоціації спортсменів Німеччини. В організації заявили, що обмеження мають діяти до припинення бойових дій в Україні.

Нагадаємо, днями очільник ASOIF Франческо Річчі Бітті заявив, що росіяни та білоруси повинні будуть підписати декларацію про нейтралітет для повернення на міжнародні старти, однак у цьому документі їх не зобов'яжуть засуджувати війну Росії проти України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини