2 травня 2023, 15:12

Скандал із допуском РФ на чемпіонат світу: Міжнародна федерація дзюдо ухвалила нове рішення щодо росіян

Одразу 8 російським борцям заборонили брати участь у світовій першості з дзюдо – у Москві погрожують відповідними заходами.

Скандал із допуском РФ на чемпіонат світу: Міжнародна федерація дзюдо ухвалила нове рішення щодо росіян

Інцидент із допуском росіян на чемпіонат світу з дзюдо набирає обертів. Після того як світова громадськість дізналася, що російських спортсменів допустили на турнір, а у тих у заявці "раптово" опинилися військові, Міжнародна федерація дзюдо (IJF) ухвалила нове рішення, повідомляє офіційний інтернет-ресурс спортивної організації.

Відомо, що IJF влаштувала незалежну перевірку російських спортсменів і делегатів щодо їхнього ставлення до війни в Україні. Після цього було винесено такий вердикт: спортсменам із Росії та Білорусі можна брати участь на чемпіонаті світу з дзюдо 2023 року у Досі під нейтральним прапором, але 8 російським дзюдоїстам шлях на ці змагання закрито.

Судячи з усього, "забанені" російські спортсмени були або військовими, або просто підтримували агресію Кремля щодо України.

Своєю чергою, російський політик (раніше дзюдоїст, призер Олімпіади) Дмитро Носов, який підтримує свого диктатора Путіна, в інтерв'ю виданню "Спорт-Экспресс" назвав вимоги Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску спортсменів із РФ до змагань "неприйнятними". Він також звинуватив західні країни у "знищенні" російського спорту та закликав створити "альтернативу" МОК, щоб потім "переманити" всіх у нове російське пародійне утворення.

"Нам потрібно створити паралельні міжнародні організації, неполітизовану альтернативу МОК та переманити всіх туди... Я б не вийшов зараз виступати під нейтральним прапором", - заявив Носов.

Тим часом МОК рекомендував міжнародним федераціям відсторонити від змагань російських спортсменів, які мають стосунок до армії РФ і силових структур. Крім того, спортсмени з РФ і РБ, які претендують на участь у міжнародних змаганнях, не мають підтримувати так звану "спецоперацію" (війну) в Україні.

Нагадаємо, у Міжнародній федерації хокею поставили крапку у питанні допуску Росії та Білорусі до головних турнірів, згадавши війну в Україні.

Раніше Україна та ще 4 країни назвали головну умову, яку треба виконати, щоб росіяни та білоруси повернулися на Олімпіаду.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини