4 травня 2023, 22:23

Десятки країн стали на бік України у боротьбі зі спробами МОК допустити росіян до Олімпіади

Міністри спорту 35 країн поставили під сумнів рішення МОК щодо російських і білоруських спортсменів.

Десятки країн стали на бік України у боротьбі зі спробами МОК допустити росіян до Олімпіади

Рекомендації МОК спортивних федерацій щодо допуску російських і білоруських атлетів на міжнародні змагання за дотримання ними певних умов нейтральності викликали резонанс як у спортивному середовищі, так і на рівні урядів багатьох держав.

Україна наполягає на повному усуненні представників Росії та Білорусі до завершення російської війни на українській території, та більшість західних країн підтримують таку позицію, висловлюючи свою незгоду з рішенням МОК.

Зокрема, міністри спорту 35 держав, включно з Україною, підписали спільну заяву, в якій поставили під сумнів дії МОК і попросили його переглянути своє рішення у разі недотримання певних аспектів.

Зокрема, у документі йдеться, що Росія двічі порушувала олімпійське перемир'я. Чиновники закликають не дозволити Кремлю використовувати спорт для легітимізації свого вторгнення в Україну. Зі свого боку, Білорусь не може мати можливість використовувати спорт для узаконення своєї співучасті у російській війні проти України.

Незважаючи на те що МОК відреагував на деякі зауваження міністрів щодо рекомендацій Комітету за участю росіян і білорусів у турнірах, озвучені у колективному зверненні від 21 лютого поточного року, як і раніше, залишаються значні проблеми, зокрема й у питаннях зв'язків спортсменів із силовими структурами РФ і РБ й отримання ними державного фінансування.

Союзники обіцяють уважно стежити за виконанням рекомендацій МОК і очікують, що Комітет перегляне свій підхід, якщо озвучені проблеми не буде вирішено.

Заяву підписали багато країн ЄС, США, Велика Британія, Канада, Південна Корея, Австралія та деякі інші держави.

Нагадаємо, в Олімпійській спортивній конфедерації Німеччини вважають неправильними заяви МОК про "спорт поза політикою". В організації впевнені: в нинішніх умовах спортивна сфера не може бути аполітичною.

Раніше Асоціація спортсменів Німеччини засудила спроби МОК дозволити російським і білоруським атлетам змагатися на міжнародних турнірах.

Зі свого боку, в Олімпійському комітеті Чехії ухвалили резолюцію проти участі росіян і білорусів у міжнародних стартах.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини