10 травня 2023, 20:35

Заборона змагатися з білорусами та участь збірної України на Євро: у питанні поставлено крапку

Жан Беленюк розповів про "подвійні стандарти" при трактуванні указу Мінспорту про заборону українським спортсменам змагатися з росіянами та білорусами.

Заборона змагатися з білорусами та участь збірної України на Євро: у питанні поставлено крапку

Збірна України з футболу не зніматиметься з відбору до чемпіонату Європи 2024 року, незважаючи на участь у кваліфікації білоруської національної команди.

Це випливає з відповіді Міністерства молоді та спорту депутату Верховної Ради, олімпійському чемпіону з греко-римської боротьби Жану Беленюку.

Парламентарій попросив відомство роз'яснити особливі умови допуску української команди до кваліфікації Євро на тлі чинного указу Мінспорту щодо заборони українським спортсменам виступати на турнірах, до яких допущені представники Росії та Білорусі.

У відповіді Мінспорту міститься відсилання до рішення виконкому УЄФА від 27 травня 2022 року щодо розведення українських і білоруських команд під час жеребкування міжнародних змагань під егідою союзу. Відомство моніторитиме участь українських команд у міжнародних турнірах, до яких допущено білорусів, ідеться у заяві.

Беленюк назвав рішення Мінспорту щодо участі збірної України з футболу у відборі до Євро-2024 прикладом "подвійних стандартів" при трактуванні вищезгаданого указу. Депутат також додав, що може тільки здогадуватися, які сильні аргументи навела Українська асоціація футболу, що збірній з футболу дозволили виступати у кваліфікації "у порушення наказу Мінспорту". 

Зазначимо, збірна Білорусі, на відміну від російської національної команди, не відсторонена від кваліфікації Євро-2024. Крім того, білоруським клубним командам дозволено брати участь у турнірах під егідою УЄФА, тобто у Лізі чемпіонів, Лізі Європи та Лізі конференцій.

Що стосується збірної України, то у першому турі кваліфікації до Євро національна команда поступилася англійцям 0:2.

Нагадаємо, указ Мінспорту свідчить, що спортивні федерації, які продовжать направляти свої делегації на змагання за участю росіян і білорусів, можуть позбутися статусу національної. Рішення відомства було розкритиковано деякими українськими спортсменами.

Тим часом у Федерації тенісу України повідомили, що мають намір дотримуватися указу Мінспорту: українські тенісисти будуть представлені тільки на тих турнірах, де немає представників РФ і РБ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини