11 травня 2023, 19:14

"Показали цукерку, але не дали", – у Росії журяться через відсторонення олімпійських чемпіонок

Російські фехтувальники пропустили вже шість етапів олімпійської кваліфікації, їхні шанси потрапити на Ігри у Париж тануть.

"Показали цукерку, але не дали", – у Росії журяться через відсторонення олімпійських чемпіонок

Міжнародна федерація фехтування (FIE) першою серед спортивних організацій погодилася на рекомендації Міжнародного олімпійського комітету (МОК), що викликали резонанс щодо повернення російських і білоруських спортсменів у нейтральному статусі на міжнародні старти, проте ситуація для росіян виявилася не такою райдужною, як могло здатися на перший погляд.

У четвер, 11 травня, стало відомо, що FIE не допустила до змагань під своєю егідою трьох олімпійських чемпіонок із РФ Софію Позднякову, Софію Велику та Яну Єгорян.

У Росії журяться, що російські фехтувальники пропустили вже шість етапів олімпійської кваліфікації, тому їхні шанси поїхати на Ігри у Париж тануть на очах.

"Показали цукерку, але не дали", - заявив російському "Матч ТВ" голова Федерації фехтування Росії Ільгар Мамедов, коментуючи рішення FIE щодо росіян.

У рекомендаціях МОК йдеться про те, що до міжнародних турнірів можуть бути допущені спортсмени з Росії та Білорусі, які не помічені у підтримці війни РФ проти України та не мають приналежності до силових структур своїх країн. Позднякова, Велика та Єгорян є представницями ЦСКА (структури Міноборони РФ), тому їм і було відмовлено у допуску на змагання під егідою FIE.

Це вже не перший випадок, коли російські спортсмени не відповідають оголошеним критеріям МОК. На початку травня одразу восьми дзюдоїстам із РФ закрили доступ на чемпіонат світу.

Нагадаємо, міністри спорту 35 держав підписали спільну заяву, в якій розкритикували спроби МОК повернути росіян і білорусів на міжнародні змагання. Україна та багато інших країн наполягають на повному відстороненні представників РФ і РБ до завершення війни.

Раніше Олімпійський комітет Чехії ухвалив резолюцію, що закликає продовжити максимальні санкції щодо російського та білоруського спорту.

Проти допуску росіян і білорусів до міжнародних стартів виступили також в Асоціації спортсменів Німеччини.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини