31 травня 2023, 20:17

Не нейтральні: UCI забанив двох російських велогонщиць-призерок Олімпійських ігор

Російські велогонщиці Анастасія Войнова та Марія Новолодська не відповідають рекомендаціям МОК.

Не нейтральні: UCI забанив двох російських велогонщиць-призерок Олімпійських ігор

Міжнародний союз велосипедистів (UCI) - одна з тих спортивних організацій, яка погодилася з рекомендаціями МОК щодо повернення росіян і білорусів на міжнародні змагання у нейтральному статусі, незважаючи на тривалу війну в Україні. При цьому спортсмени з РФ і РБ повинні відповідати низці критеріїв, щоб мати можливість виступати на турнірах під егідою UCI.

На сьогодні вже точно відомо, що щонайменше дві російські велогонщиці не відповідають таким критеріям і будуть відсторонені від змагань. Йдеться про призерок Олімпійських ігор Анастасію Войнову та Марію Новолодську, повідомив російському "Матч ТВ" голова Федерації велосипедного спорту Росії В'ячеслав Єкімов. 

Обидві згадані велосипедистки мають стосунок до російських силових структур: Войнова - до Росгвардії, а Новолодська є членом ЦСКА.

UCI озвучив відмови та щодо інших російських велосипедистів, але консультації щодо них поки що тривають, сказав президент ФВСР. Імен цих спортсменів він не назвав.

Крім того, UCI відсторонив днями від змагань під своєю егідою російського триразового чемпіона світу з паравелоспорту Олексія Обиденнова за публікацію у соцмережах символіки на підтримку війни РФ проти України. Санкції набувають чинності з 1 червня.

Раніше стало відомо про відсторонення у повному складі російської команди з важкої атлетики від етапу Гран-прі на Кубі за відмову підписувати декларації, що засуджують війну РФ проти України. Білоруси, своєю чергою, підписали такі документи та поїдуть до Гавани.

Нагадаємо, влада Німеччини пропонує заборонити видачу віз спортсменам з РФ і РБ, щоб позбавити їх можливості змагатися на території ФРН й інших країн Європи.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини