16 червня 2023, 15:11

МОК ухвалює рішення щодо допуску росіян до Олімпіади – 2024, оголосивши їх "біженцями", – у Москві обурені

Російські ЗМІ пишуть, що МОК нібито сформулював критерії допуску спортсменів із РФ до Олімпіади у Парижі.

МОК ухвалює рішення щодо допуску росіян до Олімпіади – 2024, оголосивши їх "біженцями", – у Москві обурені

Російське агентство "Весь спорт" сьогодні, 16 червня, поширило інформацію, що Міжнародний олімпійський комітет нібито "сформулював критерії допуску" спортсменів із РФ на літні Олімпійські ігри 2024 року. Журналісти пишуть, що російських спортсменів для допуску до Ігор хочуть оголосити "біженцями", передає Діалог.UA.

Варто зазначити, що на офіційному сайті МОК такої інформації поки що немає, там є тільки рекомендації, опубліковані ще наприкінці березня поточного року. "Весь спорт" посилається на три власні неназвані "джерела", за словами яких нові критерії МОК уже нібито не просто сформульовані, а й доведені до відома керівників російського спорту.

Також повідомляється, що офіційно ці критерії допуску спортсменів із РФ можуть розглянути на найближчому засіданні виконкому МОК, запланованому на 20-22 червня.

За основу цих критеріїв узято умови формування "команди біженців", що існує з 2016 року. Згідно з ними, російські спортсмени, яких допустять на Олімпіаду - 2024, виступатимуть у нейтральному статусі, під прапором МОК і під назвою "нейтральні олімпійські атлети".

Також "Весь спорт" стверджує, що російських чиновників на Ігри взагалі не пустять, а забезпеченням участі російських (а, можливо, і білоруських) спортсменів опікуватимуться спеціальні люди з МОК.

Згадані критерії стосуються, як пише російське ЗМІ, тільки атлетів, які виступають індивідуально, а ось у командних видах спорту, згідно з рекомендаціями МОК, спортсмени з РФ не братимуть участі.

Крім того, до російських спортсменів висуваються ще й інші вимоги, серед них: щойно МОК офіційно затвердить їх кандидатами у команду "нейтральні атлети", вони мають припинити участь у національних змаганнях РФ і припинити приймати будь-яку допомогу від російських спортивних організацій.

Варто зазначити, що в Олімпійському комітеті РФ цю інформацію коментувати навідріз відмовилися. А ось міністр спорту Олег Матицін висловив обурення з приводу таких ідей і звинуватив МОК у прагненні "зруйнувати" систему спорту у Російській Федерації.

Раніше агентство "Весь спорт" із посиланням на свої джерела повідомило, що за основу принципу допуску російських спортсменів на Олімпійські ігри 2024 року у Парижі МОК узяв умови формування "команди біженців".

"Іноземні партнери хочуть руйнування системи нашого національного спорту. Це неприйнятно. Думаю, жодна федерація з ними не погодиться", - сказав Матицин на сесії "Суверенітет у спорті".

Нагадаємо, у Міжнародній федерації хокею поставили крапку у питанні допуску Росії та Білорусі до головних турнірів, згадавши війну в Україні.

Як раніше ми писали, Україна та ще 4 країни назвали головну умову, яку треба виконати, щоб росіяни та білоруси повернулися на Олімпіаду.

До речі, президент МОК Томас Бах упевнений, що більша частина світової спільноти підтримує рішення від 28 березня, де рекомендовано федераціям допустити російських і білоруських спортсменів до змагань у нейтральному статусі. 

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини