18 червня 2023, 18:13

Заборона змагатися з росіянами: Мінспорту України змінило формулювання наказу

Урядовці внесли зміну до тексту наказу щодо бойкоту Україною змагань із російськими та білоруськими спортсменами.

Заборона змагатися з росіянами: Мінспорту України змінило формулювання наказу

Формулювання наказу Мінспорту України про заборону для українських спортсменів брати участь у міжнародних змаганнях, до яких допущені представники Росії та Білорусі, зазнало змін.

У новій редакції слово "заборонити" замінено на "не відряджати" українські збірні на турніри, де виступають спортсмени з РФ і РБ.

Тим часом у ПАРЄ готують резолюцію із закликом до недопуску російських і білоруських спортсменів до літніх Олімпійських ігор 2024 року, які відбудуться у Парижі.

Як повідомила членкиня української делегації, депутатка Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook, документ готує комітет із питань культури, освіти, медіа та спорту. Дебати з цього питання відбудуться наступного тижня.

За словами парламентарія, попередній драфт документа містить "сильні формулювання", тому є вірогідність, що МОК отримає рекомендацію від ПАРЄ не допускати спортсменів із Росії та Білорусі до участі у головних стартах чотириріччя.

У квітні у згаданому комітеті відбулися слухання, під час яких парламентарії дійшли висновку, що під час війни РФ проти України спорт не може залишатися поза політикою. У зв'язку з цим політики зажадали від МОК ухвалити рішення про недопуск представників Росії та Білорусі до Ігор у Парижі. Присутність спортсменів із цих країн на Олімпіаді у нинішніх умовах суперечила б місії олімпійського руху зі сприяння миру, підкреслили у ПАРЄ.

Нагадаємо, цього тижня у ЗМІ з'явилася інформація, що російським спортсменам можуть дозволити змагатися на паризькій Олімпіаді на умовах команди біженців. Для виступу на ОІ спортсмен із РФ має припинити участь у російських змаганнях і перестати отримувати будь-яку підтримку від російських спортивних організацій.

У РФ уже встигли назвати такі умови "нездійсненними" та, судячи з усього, почали готувати своє суспільство до відсутності російських спортсменів на найближчій Олімпіаді.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини