28 червня 2023, 19:34

УЄФА поставив хрест на затії РФ із клубами з Криму

Мабуть, на Росію чекають нові санкції від УЄФА за включення кримських клубів у свій чемпіонат.

УЄФА поставив хрест на затії РФ із клубами з Криму

Росія напевно зіткнеться з новими санкціями від УЄФА після того, як російські футбольні органи здійснили чергову спробу протягнути клуби з анексованого Криму у професійний футбол РФ. Цього літа російська ФНЛ видала атестати ялтинському "Рубіну" та "Севастополю" для участі у змаганнях Другої ліги, що прямо суперечить рішенню УЄФА від 22 серпня 2014 року, в якому йдеться про заборону колективам з півострова заявлятися на турніри, організовані РФС.

Відповідаючи на запит російського "Матч ТВ", в УЄФА нагадали, що згадане рішення залишається чинним, а це означає, що всі спроби РФС долучити клуби з Криму до системи російського професійного футболу є незаконними.

В УЄФА також нагадали, що з 1 січня 2015 року союз вважає Крим "особливою зоною" для футбольних цілей. Такий статус регіону зберігається до подальших розпоряджень, уточнили в організації.

До цього УАФ звернулася до ФІФА й УЄФА із закликом виключити Росію з цих асоціацій у зв'язку із залученням клубів із Криму до участі у російському чемпіонаті. Допуск кримських команд є свідченням зневаги Москви до позиції міжнародних футбольних організацій, підкреслили в УАФ.

Нагадаємо, через війну Росії проти України російські клуби та збірну відсторонено від участі у змаганнях під егідою ФІФА й УЄФА. При цьому РФС поки що не виключено з цих організацій, але рішення РФ щодо кримських клубів може спонукати ФІФА й УЄФА до жорсткіших заходів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Останні новини