13 липня 2023, 17:30

Рік до Олімпіади: МОК не запросив на Ігри Росію та Білорусь

Остаточного рішення щодо РФ і РБ досі не ухвалено.

Рік до Олімпіади: МОК не запросив на Ігри Росію та Білорусь

До літніх ОІ 2024 року, які відбудуться у Парижі, залишається трохи більше року. 26 липня, рівно за рік до старту змагань, МОК розішле запрошення на Ігри 203 національним олімпійським комітетам, але через війну Росії проти України у цьому списку не буде РФ і Білорусі.

Відповідну інформацію озвучено прес-службою Комітету.

Водночас остаточного рішення щодо участі російських і білоруських спортсменів в Олімпіаді на сьогодні немає. У МОК зазначають, що його ухвалять "у відповідний час".

Крім Росії та Білорусі, запрошення також не буде надіслано НОК Гватемали, щодо якого продовжує діяти відсторонення.

"Спецоперація з деолімпізації Росії...

Потрібно ще підключити сирійських і північнокорейських братушек і створювати свій турнір", - іронізують російські вболівальники у Мережі про шанси РФ потрапити на ОІ.

Нагадаємо, наприкінці червня у ПАРЄ ухвалили резолюцію, що закликає не допустити російських і білоруських спортсменів до участі у паризькій Олімпіаді навіть під нейтральним прапором. Відповідне рішення підтримав 71 парламентарій.

Раніше глава МОК Томас Бах засудив наміри ізольованої Росії створити альтернативні Олімпіаді змагання, зазначивши, що такі кроки є безсовісною спробою політизації спорту.

Тим часом народний депутат України, олімпійський чемпіон з боротьби Жан Беленюк вважає, що потенційний приїзд росіян на Олімпіаду спровокує конфлікти та бійки.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини