19 липня 2023, 17:21

Кримські клуби зіграли у чемпіонаті Росії – з'явилася реакція УЄФА

Ялтинський "Рубін" і "Севастополь" провели перші матчі у змаганнях російської ФНЛ.

Кримські клуби зіграли у чемпіонаті Росії – з'явилася реакція УЄФА

Клуби з анексованого Криму вперше провели матчі у професійній лізі Росії. Ялтинський "Рубін" і "Севастополь" заявлені на сезон 2023-2024 до Другої ліги та на минулих вихідних зіграли проти новокубанського "Біолога" та ростовського СКА.

Участь кримських клубів у турнірах РФС є прямим порушенням УЄФА, який після російської анексії Криму заборонив кримським командам грати у лігах РФ і створив на півострові "особливу зону". 

Нещодавно УАФ наголосила, що зарахування кримських команд до чемпіонату Росії є грубим порушенням регламенту УЄФА та ФІФА, й зажадала виключити РФС із цих організацій. Зазначимо, на сьогоднішній день, незважаючи на санкції та відсторонення російських клубів і збірної від турнірів під егідою УЄФА та ФІФА через війну РФ проти України, РФС не виключено з цих організацій.

Тим часом росЗМІ повідомляють із посиланням на прес-службу УЄФА, що союз оцінює ситуацію з включенням кримських команд до російської Другої ліги. В організації нагадали про заборону клубам із півострова виступати у російських професійних лігах і додали, що перебувають у контакті як з УАФ, так і з РФС.

Раніше в УЄФА нагадали, що з 2015 року Крим вважається "особливою зоною" для футбольних цілей. Такий статус зберігатиметься до подальших розпоряджень.

Нагадаємо, глава УЄФА Олександр Чеферін не бачить підстав для повернення російських команд у європейські турніри до завершення війни РФ проти України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини