19 липня 2023, 22:30

Ще одна федерація "прогнулася" під тиском МОК і повернула росіян на змагання

Спортсмени з РФ і РБ, які отримають нейтральний статус, зможуть змагатися на турнірах під егідою FIG з 1 січня 2024 року.

Ще одна федерація "прогнулася" під тиском МОК і повернула росіян на змагання

Ще одна спортивна організація, мабуть, піддалася тиску МОК і його глави Томаса Баха, який продовжує погрожувати світові "кінцем спорту" через усунення російських і білоруських спортсменів і періодично робить випади на адресу західних урядів, що наполягають на повній ізоляції російського та білоруського спорту через війну РФ проти України.

Йдеться про Міжнародну федерацію гімнастики (FIG), яка у середу, 19 липня, оголосила про рішення допустити до змагань під своєю егідою представників РФ і РБ, але за умови нейтральності. Відповідну інформацію опубліковано на сайті організації.

У повідомленні наголошується, що для отримання статусу "індивідуального нейтрального спортсмена" росіяни та білоруси повинні суворо дотримуватися вимог нейтралітету та подати необхідну заявку в FIG. Ті гімнасти та гімнастки, які отримають такий статус, зможуть виступати на турнірах під егідою FIG з 1 січня 2024 року. Вони змагатимуться без зазначення їхньої приналежності до РФ і РБ, а також до федерацій і національних олімпійських комітетів цих країн.

Незважаючи на те що Україна вимагає повного відсторонення російських і білоруських спортсменів від міжнародного спорту та відмовляється виступати на турнірах, до яких допущено представників РФ і РБ, у FIG стверджують, що своїм сьогоднішнім рішенням федерація "підтвердила рішучий осуд безглуздого вторгнення Росії в Україну".

Крім того, організація обіцяє продовжити надавати допомогу жертвам війни в Україні.

Попередній раз FIG розглядала участь росіян і білорусів у міжнародних змаганнях у травні цього року. Тоді федерація відхилила рекомендації МОК щодо повернення спортсменів з РФ і РБ.

Нагадаємо, минулого тижня МОК звинуватив уряди деяких західних країн у небажанні повертати росіян і білорусів у міжнародний спорт і знову пригрозив "кінцем спорту", якщо уряди визначатимуть склад учасників змагань.

Ба більше, МОК позбавив Велику Британію можливості провести кваліфікаційні турніри на Олімпіаду-2024 у "нових" видах спорту через жорстку позицію Лондона щодо російських і білоруських спортсменів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини