23 липня 2023, 21:03

Бойкот турнірів за участю росіян і білорусів: Україна може змінити позицію

Мінспорт наразі веде дискусії з всеукраїнськими федераціями й атлетами.

Бойкот турнірів за участю росіян і білорусів: Україна може змінити позицію

Мінспорту України може змінити своє рішення про бойкот міжнародних змагань, до яких допущені спортсмени з Росії та Білорусі. Не виключено, що українським атлетам дозволять змагатися на турнірах, на яких присутні росіяни та білоруси у нейтральному статусі.

Такою інформацією поділився глава Мінспорту України Вадим Гутцайт в ефірі телемарафону.

Чиновник зазначив, що РФ і РБ як офіційних країн не буде на літніх Олімпійських іграх 2024 року у Парижі. У зв'язку з цим в уряді розпочали дискусію про участь українських спортсменів у всіх відбіркових змаганнях до паризької Олімпіади.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи означає це, що українські атлети зможуть змагатися на турнірах, до яких допущено атлетів із Росії та Білорусі у нейтральному статусі, міністр заявив, що наразі це питання обговорюють, діалог ведуть зі всеукраїнськими федераціями та спортсменами.

Гутцайт додав: така дискусія ведеться у щоденному режимі та незабаром буде оголошено рішення.

Нагадаємо, у червні стало відомо, що Мінспорт змінив формулювання наказу про заборону змагатися з російськими та білоруськими спортсменами. У новій редакції слово "заборонити" було замінено на "не відряджати" українські збірні на змагання, до яких допущені представники РФ і РБ.

Наказ Мінспорту про заборону для українських спортсменів виступати на змаганнях із росіянами та білорусами з'явився навесні цього року. Зазначалося, що федерації, які продовжать направляти спортсменів на такі турніри, можуть позбутися статусу національних. Рішення Мінспорту було розкритиковано деякими українськими спортсменами та політиками.

Тим часом цього тижня стало відомо, що ще одна федерація "прогнулася" під тиском МОК і повернула росіян і білорусів на змагання. Йдеться про Міжнародну федерацію гімнастики.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини