26 липня 2023, 11:42

Глава МЗС Угорщини Сійярто видав безглузду заяву щодо допуску росіян до Олімпіади та війни в Україні

На думку угорського дипломата, допуск громадян РФ до Ігор зможе якимось чином принести в Україну мир.

Глава МЗС Угорщини Сійярто видав безглузду заяву щодо допуску росіян до Олімпіади та війни в Україні

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з віцепрезидентом МОК Нг Сером Міангом написав у своєму Facebook-акаунті, що російських спортсменів варто все ж таки допустити до участі в Олімпійських іграх - 2024, бо це може бути "інструментом миру" та допомогти припинити війну в Україні.

Сійярто поніс демагогію про "миротворчу силу" спорту, а також видав низку доволі суперечливих міркувань про зв'язки Олімпіади з неоголошеною повномасштабною війною, яку Кремль розв'язав проти України.

"Повністю інклюзивна Олімпіада могла б бути великою допомогою у мирному розв'язанні військових конфліктів, зокрема війни в Україні", - заявив угорський політик і дипломат.

Також очільник МЗС Угорщини розкритикував рішення МОК про відсторонення росіян і білорусів від Олімпіади, оскільки, на його думку, від цих санкцій "програють спортсмени, які наполегливо тренуються все своє життя та не мають нічого спільного з політичними рішеннями".

Про те що російські спортсмени доволі часто є яскравим інструментом кремлівської пропаганди та постійно фігурують у політичних і військових акціях, Сійярто скромно промовчав.

Мало того, дипломат дозволив собі відверті маніпуляції, близькі до шантажу, оскільки "ввічливо" нагадав, що Угорщина дозволила на своїй території зіграти відбірковий матч чемпіонату світу українській жіночій гандбольній команді.

Відомо, як влада Угорщини, незважаючи на те, що їхня країна у минулому доволі сильно постраждала від агресії Кремля, нині виправдовує дії путінського режиму та часто просуває на міжнародній арені російські наративи.

Нагадаємо, нещодавно було оголошено, що МОК не буде запрошувати Росію та Білорусь на Олімпійські ігри - 2024.

До речі, у червні у ПАРЄ ухвалили резолюцію, що закликає не допустити спортсменів із РФ і РБ до участі у паризькій Олімпіаді навіть під нейтральним прапором.

Як раніше повідомлялося, у Москві глава Ради Федерації Валентина Матвієнко дала вельми безглузді коментарі щодо рішення МОК про недопуск Росії до Олімпіади - 2024.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини