26 липня 2023, 18:40

Коаліція з трьох країн вимагає закрити Росії та Білорусі дорогу на Олімпіаду

Спроби МОК повернути росіян і білорусів у міжнародний спорт викликають стурбованість у союзників України.

Коаліція з трьох країн вимагає закрити Росії та Білорусі дорогу на Олімпіаду

МОК, який зберігає санкції щодо Росії та Білорусі як держав, але наполягає на поверненні росіян і білорусів у міжнародний спорт під нейтральним прапором, отримав чергове звернення на свою адресу від країн Заходу з вимогою не пускати представників РФ і РБ у будь-якому статусі на літні Олімпійські ігри 2024 року, які прийме Париж.

Ідеться про спільну заяву глав МЗС Литви, Латвії та Естонії, передає "ЕП".

Міністри закордонних справ привітали рішення МОК не надсилати офіційне запрошення Росії та Білорусі на паризьку Олімпіаду, але висловили занепокоєння намірами Комітету пустити на змагання російських і білоруських спортсменів у нейтральному статусі. Держави Балтії вважають невиправданим такий підхід, оскільки Москва та її союзник в особі Мінська продовжують вести жорстоку війну проти України, мета якої - знищення суверенітету Української держави, йдеться у зверненні.

Глави зовнішньополітичних відомств акцентують увагу, що Кремль останніми роками використовував виступ російських "нейтральних" атлетів на міжнародних турнірах у своїй державній пропаганді, а також нагадують: під час війни РФ проти України загинули сотні українських спортсменів і була зруйнована спортивна інфраструктура.

Країни Балтії звертаються до МОК як до однієї з найвпливовіших організацій у світі спорту та закликають зберігати максимальні санкції проти Росії та Білорусі, поки триває російська агресія проти України.

Нагадаємо, 26 липня, МОК розіслав офіційні запрошення на паризьку Олімпіаду 203 країнам, але серед них не виявилося РФ і РБ. При цьому такий крок не гарантує, що росіян і білорусів не буде на головних стартах чотириріччя, остаточне рішення ухвалять пізніше.

Раніше МОК виступив із проросійською заявою, звинувативши уряди західних країн у небажанні повертати на міжнародні змагання спортсменів із Росії та Білорусі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини