9 серпня 2023, 09:11

Харлан назвала важливу умову росіянам для допуску до участі в Олімпіаді – 2024

Росіян можна допустити на Олімпіаду тільки під нейтральним прапором і після публічного засудження вторгнення РФ в Україну.

Харлан назвала важливу умову росіянам для допуску до участі в Олімпіаді – 2024

Заслужений майстер спорту України з фехтування Ольга Харлан висловилася проти гіпотетичного допуску представників Російської Федерації на Олімпійські ігри у Парижі. На її думку, якщо спортсменів із країни-агресора і допускати до старту чотириріччя, то у нейтральному статусі, водночас свій нейтралітет вони мають довести публічно, висловившись проти війни в Україні, передає Діалог.UA.

"В ідеалі, їх мають не допустити взагалі. Але якщо вони вже хочуть допустити їх під нейтральним прапором, ця нейтральність має бути глибшою. Це потрібно перевіряти", - вважає Ольга.

Українська спортсменка наголосила, що деякі атлети з РФ, хоча і заявляються на міжнародні змагання як "нейтральні", за фактом ними не є. Судячи з усього, це міг бути натяк на фехтувальницю Анну Смирнову, яка засвітилася в Інтернеті у головному уборі армії РФ і ще й із братом, що служить у військах країни-агресора.

Як варіанти доказу нейтралітету Ольга запропонувала росіянам публічно висловитися проти агресивної політики влади РФ або взагалі підписати певні документи.

"До цього вони (російські спортсмени та їхні тренери - ред.) були проти підписання декларацій, оскільки для них це буде погано в їхній країні. Але ви бачите, що вони не нейтральні, що певна інформація випливає", - додала вона.

Також Харлан нагадала, що є російські спортсмени, які не відмовилися від свого громадянства, але при цьому залишили територію РФ і висловлюються публічно проти війни.

Такі спортсмени дійсно можуть бути визнані "нейтральними" брати участь.

"Вони заявили свою позицію і цим також допомагають Україні", - підкреслила Харлан.

Крім того, Ольга порівняла свій вчинок на ЧС з фехтування з діями іншої відомої української спортсменки Еліни Світоліної, яка в 1/4 фіналу "Ролан Гаррос" не потиснула руку "нейтральній" представниці РФ.

Нагадаємо, Ольга Харлан після перемоги над росіянкою Анною Смирновою на ЧС з фехтування з рахунком 15:7 відмовилася потискати їй руку.

Після цього "нейтральна" Смирнова подала протест. Його відхилили, зарахувавши росіянці поразку, проте пізніше й українці Ользі Харлан оголосили дискваліфікацію.

Пізніше з'явився доказ тиску Росії на суддів у питанні дискваліфікації української фехтувальниці Ольги Харлан.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини