5 вересня 2023, 15:16

Президент МОК Бах зробив заяву щодо допуску росіян до Олімпіади – кілька країн виступили проти

Томас Бах виступив за дозвіл росіянам і білорусам виступати під нейтральним прапором на Олімпіаді – 2024.

Президент МОК Бах зробив заяву щодо допуску росіян до Олімпіади – кілька країн виступили проти

Перший керівник Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, якого раніше підозрювали у прагненні "згладити кути" та зберегти російський капітал у своїй організації, висловив свою думку з приводу допуску спортсменів із Росії та Білорусі до Олімпійських ігор - 2024 у Парижі, передає Діалог.UA.

Як відомо, на початку цього року МОК ухвалив рішення не знімати дискваліфікацію з представників держав-агресорів, які беруть участь у неоголошеній війні проти України. Таким чином було ухвалено рішення не допускати росіян і білорусів на Олімпіаду - 2024.

Проте глава МОК Бах зараз активно лобіює інтереси насамперед Росії, оскільки, як відомо, є багаті громадяни РФ, які або очолюють деякі спортивні федерації, або обіймають там ключові посади.

І ось Бах заявив про те, що спортсменів з РФ і РБ все ж збираються допустити до стартів чотириріччя. За його словами, МОК нібито розробив систему, що передбачає участь росіян і білорусів в Іграх під нейтральним прапором. При цьому атлети з країн-агресорів не мають підтримувати війну в Україні та не повинні мати зв'язку з окупаційними арміями або іншими силовими структурами цих двох країн.

У самій Україні, природно, такі заяви Баха сприйняли з обуренням, і це цілком логічно. Крім того, Україну підтримали скандинавські країни, представники яких відразу ж після гучної промови Баха висловилися проти допуску атлетів із РФ і РБ до Олімпіади.

"Ситуація з війною в Україні не змінилася, тому ми твердо стоїмо на своїй позиції: не відкривати для російських і білоруських спортсменів і чиновників шлях до участі у міжнародних змаганнях", - підкреслили вони.

Нагадаємо, ФРН не пустила російських спортсменів на молодіжний чемпіонат Європи з веслування.

До речі, Міжнародна федерація важкої атлетики не допустила росіян до чемпіонату світу 2023 року.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини