6 вересня 2023, 19:34

5 держав стали на бік України у вимозі усунути росіян від Олімпіади

У заяві країн йдеться про те, що ситуація з війною в Україні не змінилася, тому російським і білоруським спортсменам не місце на ОІ.

5 держав стали на бік України у вимозі усунути росіян від Олімпіади

Національні олімпійські комітети п'яти держав офіційно підтримали вимоги Києва про повне відсторонення російських і білоруських спортсменів від міжнародного спорту, включно з літньою Олімпіадою 2024 року у Парижі, у зв'язку з тривалою війною РФ проти України. Йдеться про країни Північної Європи Данію, Фінляндію, Ісландію, Норвегію та Швецію, які виступили зі спільною заявою, що закликає не допустити повернення росіян і білорусів на міжнародні спортивні майданчики, пише Inside the Games.

До заяви також приєдналися олімпійські комітети Гренландії та Фарерських островів (території, які є частиною Данії), а також Аландських островів (територія Фінляндії).

Учасники звернення акцентують, що ситуація з війною в Україні не змінилася, тому спортсмени з РФ і РБ, а також офіційні особи з цих країн немають бути присутніми на міжнародних змаганнях.

"Зараз невідповідний час думати про їхнє повернення. Це наша позиція", - сказано у заяві.

У повідомленні також наголошується, що олімпійські та паралімпійські комітети країн Північної Європи продовжать роботу із зацікавленими сторонами та будуть уважно стежити за розвитком ситуації.

НОК Північних країн - одні з найактивніших спортивних федерацій, які виступають проти участі російських і білоруських спортсменів на міжнародних турнірах через російське вторгнення в Україну, додає видання.

Нагадаємо, глава МОК Томас Бах заявив днями про розробку комітетом "системи, що передбачає участь росіян і білорусів в Олімпійських іграх під нейтральним прапором". Зокрема, спортсмени з РФ і РБ не мають підтримувати війну проти України та мати зв'язки з російською та білоруською арміями.

Раніше стало відомо, що МОК не дозволив росіянам і білорусам брати участь в Азіатських іграх 2023 року, які у заключній декаді вересня стартують у китайському Ханчжоу. Ці змагання є кваліфікацією на ОІ з низки дисциплін.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини