7 вересня 2023, 19:59

Втеча російських спортсменів за кордон досягла масового характеру

Більше сотні російських спортсменів змінили громадянство на тлі війни Росії проти України.

Втеча російських спортсменів за кордон досягла масового характеру

Санкції проти російського спорту, запроваджені через війну РФ проти України, спровокували масову втечу російських спортсменів за кордон. Щоб мати можливість виступати на міжнародній арені, російські атлети змінюють громадянство та приєднуються до збірних інших країн.

На сьогодні спортивне громадянство змінили понад 100 російських спортсменів, 55 із них - представники олімпійських видів спорту. Про це пише The Moscow Times із посиланням на заяву заступника міністра спорту РФ Олексія Морозова.

Чиновник поскаржився на "некоректну" поведінку країн, які запрошують російських спортсменів виступати за свої національні збірні.

Мінспорту РФ, зі свого боку, вимагає від атлетів, які змінили громадянство, повертати кошти, витрачені на їхню підготовку у Росії.

За словами Морозова, "такі прецеденти вже є".

Нагадаємо, у квітні стало відомо, що російський борець Даурен Куруглієв змінив громадянство на грецьке та тепер представлятиме Грецію на міжнародних змаганнях.

Того ж місяця про перехід до збірної Данії оголосила найкраща шорт-трекістка Росії Софія Просвірнова. Вона є п'ятикратною чемпіонкою Європи та багаторазовою призеркою чемпіонатів світу.

Тим часом минулого тижня в Олімпійській раді Азії повідомили, що російських і білоруських спортсменів не буде на Азійських іграх 2023 року. Рішення про недопуск представників РФ і РБ на зазначені змагання ухвалив МОК.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини