27 вересня 2023, 18:12

Бойкот матчів із командами Росії: позицію України підтримали Англія та 5 країн

Кількість країн, чиї збірні не мають наміру грати з російськими командами, зростає.

Бойкот матчів із командами Росії: позицію України підтримали Англія та 5 країн

Коаліція національних футбольних асоціацій, які підтримали позицію України та її заклик бойкотувати матчі з російськими командами після того, як стало відомо про резонансне рішення УЄФА повернути до європейських турнірів юнацькі збірні Росії у нейтральному статусі, зростає.

На сьогодні відомо про п'ять асоціацій, чиї команди не мають наміру виходити на поле проти російських збірних. У середу, 27 вересня, про приєднання до бойкоту оголосили Швеція та Латвія, інформує Expressen.

Глава Шведського футбольного союзу Фредрік Райнфельдт повідомив, що команди зі Швеції не гратимуть проти збірних із РФ у жодних турнірах.

"Ми заявляли та продовжуємо заявляти, що не маємо наміру грати проти російських команд", - сказав функціонер.

Аналогічну позицію висловили й у Федерації футболу Латвії. В організації підкреслили, що ця позиція зберігатиметься до припинення війни Росії проти України.

Трохи раніше про бойкот поєдинків проти російських команд оголосили Польща, Данія, Литва, а також Футбольна асоціація Англії (як відомо, Велику Британію у футболі представлено кількома незалежними збірними, й Англія одна з них).

Так, англійці повідомили, що не змінять своєї позиції, незважаючи на рішення УЄФА, - англійських збірних не буде на одному полі з росіянами.

У Польському футбольному союзі розповіли, що рішення УЄФА стало для них неприємною несподіванкою. За словами президента союзу Цезарія Кулеші, бойкот у нинішній ситуації - єдине правильне рішення.

Нагадаємо, у вівторок, 26 вересня, УЄФА оголосив про пом'якшення санкції проти РФ: до змагань повертають російські збірні U-17. При цьому бан щодо дорослих команд триватиме до завершення війни Росії проти України, зазначили у союзі.

В Українській асоціації футболу заявили, що бойкотуватимуть матчі проти російських команд, і закликали інші збірні наслідувати цей приклад.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини