4 жовтня 2023, 18:35

ФІФА слідом за УЄФА ухвалила резонансне рішення щодо Росії

ФІФА послабила санкції проти РФ, допустивши до турнірів під своєю егідою російські збірні U-17.

ФІФА слідом за УЄФА ухвалила резонансне рішення щодо Росії

ФІФА слідом за УЄФА зняла частину санкцій з Росії. Йдеться про повернення до міжнародних турнірів російських збірних U-17 у нейтральному статусі. Раніше аналогічне резонансне рішення ухвалила УЄФА, після чого низка європейських футбольних асоціацій висловила свою незгоду й оголосила бойкот матчам із росіянами.

Відповідне рішення ухвалено 4 жовтня на засіданні Ради ФІФА, передає сайт організації.

До цього російські збірні будь-яких вікових категорій не могли брати участь у змаганнях під егідою ФІФА. Цю заборону було введено після військового вторгнення РФ в Україну.

Сьогоднішнє рішення означає, що збірні Росії U-17 зможуть взяти участь у чемпіонатах світу, якщо кваліфікуються на них. 

При цьому на найближчий чоловічий ЧС U-17 Росія у будь-якому разі не потрапить, оскільки він стартує у листопаді цього року, а склад учасників уже сформовано.

Своєю чергою, жіночий мундіаль відбудеться 2024 року у Домініканській Республіці. Відбірковим турніром для нього буде чемпіонат Європи.

Нагадаємо, чемпіонат Європи U-17 серед жіночих команд відбудеться 2024 року у Швеції, організатори турніру заявили, що не пустять на нього російську команду, якщо вона зможе пройти відбір. Швеція виступила категорично проти послаблення санкцій проти РФ.

Тим часом коаліція, яка заявила про бойкот матчів із росіянами, незважаючи на рішення УЄФА, налічує вже понад десяток національних футбольних асоціацій.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини