5 жовтня 2023, 19:33

РФ поховала участь своїх спортсменів у міжнародних змаганнях: деталі екстреної заяви

Росія оголосила про створення "регіональних олімпійських рад" на анексованих територіях.

РФ поховала участь своїх спортсменів у міжнародних змаганнях: деталі екстреної заяви

Росія, відсторонена від міжнародних змагань через війну проти України, зробила новий крок до посилення ізоляції російського спорту. У четвер, 5 жовтня, у РФ оголосили про створення "регіональних олімпійських комітетів" на захоплених українських територіях, про анексію яких Кремль оголосив восени минулого року.

Про це розповів глава Олімпійського комітету Росії Станіслав Поздняков, слова якого наводять росЗМІ.

"Така ось "нейтральність"", - пише тим часом Twitter-аккаунт Base of Ukrainian sports і закликає не допустити повернення РФ у міжнародний спорт.

Безсумнівно, що і багато міжнародних організацій не залишать поза увагою сьогоднішнє рішення Кремля та виступлять із його засудженням.

Примітною у цьому контексті буде реакція Міжнародного олімпійського комітету (МОК), голова якого Томас Бах виступає за допуск російських спортсменів у нейтральному статусі до міжнародних змагань, зокрема Олімпійських ігор. Буде дивним, якщо МОК проігнорує порушення Росією норм міжнародного права та не заявить про свою позицію.

Тим часом Поздняков розповів, що ОКР має намір здійснювати виплати російським спортсменам з олімпійської команди, відстороненим від міжнародних змагань. Спочатку це рішення торкнеться представників літніх видів спорту, а якщо відсторонення триватиме, то і зимових видів спорту.

Нагадаємо, цього тижня у МОК повідомили, що російські спортсмени не зможуть узяти участь навіть під нейтральним прапором у юнацьких зимових Олімпійських іграх 2024 року.

Зі свого боку, Україна звернулася до ФІФА та УЄФА, які дозволили російським збірним U-17 у нейтральному статусі брати участь у турнірах під егідою цих організацій. У Мінспорту закликали відкликати це рішення та підкреслили, що футбол має пропагувати мир.

Останні новини