9 жовтня 2023, 14:26

У рішенні УЄФА повернути Росію у змагання новий поворот – ЗМІ

Британські журналісти з'ясували, що в УЄФА виник розкол у зв'язку з рішенням повернути молодіжні збірні РФ до змагань.

У рішенні УЄФА повернути Росію у змагання новий поворот – ЗМІ

Скандал із рішенням УЄФА допустити до спортивних змагань під егідою організації російську збірну U-17 отримав новий поворот. Керівництво Європейського футбольного союзу зіткнулося із серйозним тиском з боку національних федерацій у зв'язку зі своїм рішенням повернути юнацькі збірні РФ у свої змагання.

Журналісти британського видання The Independent повідомляють, що президент УЄФА Александер Чеферін раніше виніс питання про повернення росіян на голосування без попередніх консультацій, оголосивши про скасування повного відсторонення представників РФ від змагань.

Ба більше, тепер на найближчому засіданні у вівторок виконком УЄФА може скасувати раніше ухвалене рішення та знову заблокувати абсолютно всі російські збірні в усіх вікових категоріях, продовживши їхнє відсторонення від усіх турнірів.

УЄФА зіткнувся з тим, що ціла низка федерацій підтримала Україну й оголосила бойкот російській збірній, маючи намір відмовитися виходити на поле проти опонентів із РФ.

Наразі бойкотувати матчі за участю росіян мають намір Україна, Англія, Польща, Латвія, Литва, Швеція, Данія, Норвегія та Румунія.

У лютому 2022 року ФІФА усунула збірну Росії від участі у відбірковому турнірі чемпіонату світу 2022 року. У травні УЄФА оголосив, що збірну Росії та російські клуби усунуто від участі у турнірах під егідою організації, включно з чемпіонатом Європи 2024 року.

Ці рішення було ухвалено як захід для чинення тиску на Росію та припинення війни в Україні. ФІФА й УЄФА заявили, що дії Росії є "серйозним порушенням" їхніх статутів і "підривають основи міжнародного спорту".

Раніше у ФІФА дали зелене світло російським збірним, у яких беруть участь діти до 17 років.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини