19 жовтня 2023, 19:09

Путіна налякала масова втеча російських спортсменів за кордон

У Кремлі скаржаться, що масовий від'їзд російських атлетів за кордон завдає шкоди Росії.

Путіна налякала масова втеча російських спортсменів за кордон

Після початку війни Росії проти України та введення санкцій проти Москви, зокрема у спортивній сфері, внаслідок яких російські спортсмени виявилися ізольованими від міжнародних змагань у більшості видів спорту, з РФ почалася масова втеча професійних спортсменів. Уже відомо про понад 100 російських атлетів, включно з 55 членами олімпійських збірних, які відмовилися від спортивного громадянства РФ і виїхали виступати за інші країни.

Від'їзд атлетів із РФ досяг настільки масового характеру, що налякав російського президента Володимира Путіна. На засіданні Ради з розвитку фізичної культури та спорту у четвер, 19 жовтня, яке транслювали росЗМІ, він поскаржився, що відтік спортсменів завдає шкоди РФ. Ба більше, Росію залишають не тільки повнолітні спортсмени, а й юніори. Путін обурився діяльністю якихось агентів у хокеї, які ще "зі спортивних шкіл відбирають і тягнуть за кордон юних спортсменів".

Останнім часом російська влада намагається зупинити втечу спортсменів із РФ, зокрема через посилення законодавства. З липня Держдума розробляє законопроєкт, згідно з яким атлет повинен буде компенсувати державі витрати на свою підготовку при зміні паспорта.

Тим часом триразова призерка Олімпійських ігор велогонщиця Ольга Забелинська, яка ще 2018 року змінила російське спортивне громадянство на громадянство Узбекистану, заявила в інтерв'ю "СЕ", що у РФ не цінують спортсменів.

За її словами, ідея виступу за іншу країну прийшла до неї, коли вона стояла на п'єдесталі Олімпіади 2016 року у Ріо.

"Не буду розповідати, що цьому передувало, але я переконалася, що у Росії мене не цінують, і не тільки мене", - зізналася спортсменка.

Вона зазначила, що у РФ цінують тільки представників певних видів спорту, а всі інші - "просто сіра маса".


Нагадаємо, навесні цього року повідомлялося, що російський борець Даурен Куруглієв прийняв рішення виступати за збірну Греції.

Зі свого боку, найкраща шорт-трекістка Росії Софія Просвірнова оголосила про перехід до збірної Данії.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини