20 жовтня 2023, 16:47

Накладені на РФ санкції пробили 4-мільярдну дірку у бюджеті російського спорту

Через санкції, пов'язані з війною РФ проти України, російський спорт втрачає фінансування.

Накладені на РФ санкції пробили 4-мільярдну дірку у бюджеті російського спорту

Обмежувальні заходи, які Захід запровадив проти РФ за її війну в Україні, призвели до збитків спонсорів Олімпійського комітету Росії (ОКР), внаслідок чого організація зупиняє фінансування спортивних програм на суму 3,5 млрд рублів.

Таку заяву зробив гендиректор ОКР Володимир Сенглєєв, якого цитують росЗМІ.

Зі свого боку, глава ОКР Станіслав Поздняков додав, що в організації зараз є проблема з федеральним спонсором, тому зупиняються проєкти з підготовки майбутніх потенційних учасників Олімпіад.

Крім того, в ОКР розповіли, що у бюджеті спортивних організацій РФ утворилася діра, яка перевищує 4 млрд рублів, - на сьогоднішній день дефіцит становить 4,3 млрд рублів.

Наразі ОКР намагається судитися з МОК. На початку жовтня російська організація подала позов до швейцарського суду з вимогою стягнути з МОК 8 млн доларів. У РФ стверджують, що нібито таку суму МОК мав перерахувати ОКР із рекламних грошових коштів, отриманих від маркетингових партнерів ОІ.

Нагадаємо, 12 жовтня МОК відсторонив ОКР після того, як російська організація оголосила про включення до свого складу "регіональних олімпійських комітетів" з окупованих територій України. Роботу ОКР припинено "до подальшого повідомлення".

Крім того, у МОК відповіли Путіну, який звинуватив комітет в "етнічній дискримінації" росіян. В організації зауважили: виступ на ОІ не належить до невід'ємних прав людини, а умови допуску до змагань пояснюються Олімпійською хартією.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини