7 листопада 2023, 13:01

Усик проти Фаріон: український чемпіон вступив у "бій" за російськомовних військових ЗСУ

Володар чотирьох титулів у суперважкій вазі з боксу Олександр Усик присвятив Ірині Фаріон вірш російською мовою.

Усик проти Фаріон: український чемпіон вступив у "бій" за російськомовних військових ЗСУ

Титулований український боксер Олександр Усик відреагував на образи одіозного ексдепутата та мовознавця Ірини Фаріон на адресу російськомовних бійців ЗСУ, які перебувають на фронті.

Володар чотирьох чемпіонських поясів у хевівейті присвятив їй вірш російською, передає "Україна 365".

Усик у віршованій формі згадав, що Фаріон у молодості перебувала у КПРС, а також назвав її агентом Кремля.


Контекст

Нагадаємо, скандал вибухнув після інтерв'ю Ірини Фаріон українській журналістці Яніні Соколовій, де ексдепутатка почала ображати російськомовних бійців ЗСУ, "Азова" та 3-ї штурмової бригади. Вона обізвала українських військових, які не розмовляють українською мовою, "оскаженілими", "биками", "яничарами" та "набрідом".

На скандал відреагував екскомандир полку "Азов" майор ЗСУ та заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін. У своєму Telegram-каналі він вперше опублікував пост російською мовою, спеціально звертаючись безпосередньо до Фаріон.

Також українські військові у відповідь на заяву Фаріон про ЗСУ записали відео з передової.

Фаріон продовжила нагнітати ситуацію щодо "москворотворення" у ЗСУ та відповіла у Мережі на висловлювання українських захисників з цього приводу.

Далі омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до СБУ, Нацполіції та Нацради з телерадіомовлення з вимогою перевірити відео з висловлюваннями ексдепутатки та мовознавиці Ірини Фаріон на предмет порушення закону України про рівноправність громадян.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини