6 грудня 2023, 12:46

Допуск Росії на Олімпіаду: опубліковано документ, що оголив головну проблему у МОК

Швейцарський саміт показав, що МОК не може дійти спільної думки у питанні участі країни-агресора на Іграх.

Допуск Росії на Олімпіаду: опубліковано документ, що оголив головну проблему у МОК

На олімпійському саміті у Швейцарії спортивні функціонери з Міжнародного олімпійського комітету намагалися дійти спільної думки щодо участі у майбутніх Олімпійських іграх у Парижі атлетів із Росії та Білорусі. Однак ця спроба зазнає невдачі: олімпійські чиновники, судячи з усього, хочуть сидіти на двох стільцях, тому вони не наважилися остаточно відсторонити росіян від стартів чотириріччя, передає Діалог.UA з посиланням на комюніке, опубліковане МОК.

МОК не може вирішити долю представників держав-агресорів у питанні їхнього допуску на Олімпіаду - 2024. Повідомляється, що остаточне рішення щодо них буде ухвалено не раніше весни наступного року.

У своєму комюніке представники МОК написали багато красивих фраз, але таких, що не несуть особливого смислового навантаження: там наголошено на важливості "місії спорту у побудові миру", підкреслено, що Олімпійські ігри мають сприяти "миру та розвитку, незважаючи на геополітичну обстановку", й інші гучні пафосні речі.

Однак і були висловлювання, які частково оголили позицію керівництва МОК, наприклад, висловлено співчуття щодо "впливу обмежень на спортсменів із російськими та білоруськими паспортами". При цьому не було жодного слова жалю про те, що у РФ політична складова настільки проникла у спорт, що там атлету, який не згоден з позицією влади, просто не дадуть жодної можливості нормально тренуватися та виступати. Також відомо, що багато російських спортсменів, зокрема й топові, не просто не засуджують військову агресію Путіна проти України, а й усіляко підтримують.

Крім того, спортивні чиновники забули "пожаліти" про те, що вживання заборонених препаратів спортсменами у РФ поставлено "на державний рівень"; там влада відверто дозволяє атлетам пшикатися "хімією", через що РУСАДА кілька років тому потрапила у грандіозний допінг-скандал.

МОК у документі наголосив, що "нейтральні атлети" з російськими та білоруськими паспортами можуть брати участь, але за "дотримання чітких обмежень, зберігаючи усталену практику захисту прав спортсменів на рівні міжнародних змагань". Як вони дотримуються правил і які вони "нейтральні", ми вже переконалися на прикладі тієї ж суперниці Ольги Харлан, у якої брат виявився військовим ЗС РФ.

Тож "миролюбність" МОК шита білими нитками. У прагненні пропхати росіян на Олімпіаду не миттям, так катанням спортивні функціонери доводять, що російські гроші, які пахнуть кров'ю та гниллю, для них важливіші, ніж демократичні й інші загальнолюдські цінності.

Нагадаємо, президент МОК Томас Бах виступив за дозвіл росіянам і білорусам виступати під нейтральним прапором на Олімпійських іграх у Парижі.

Водночас кілька країн стали на бік України у вимозі відсторонити росіян від Олімпіади.

Як раніше повідомлялося, керівництво МОК відповіло, чи можливе скасування Олімпіади - 2024 через війни в Україні та Газі.

Додамо, у МОК також сказали, чи допустять росіян до зимових юнацьких Олімпійських ігор - 2024.


Автор: Ярослав Волков

Останні новини