13 грудня 2023, 16:18

Влада Китаю заборонила хокеїстам збірної грати з РФ і Білоруссю – розгорівся скандал

Влада Китаю офіційного повідомила Росію, що збірна країни не гратиме з росіянами та білорусами на турнірі у Санкт-Петербурзі.

Влада Китаю заборонила хокеїстам збірної грати з РФ і Білоруссю – розгорівся скандал

Між Росією та Китаєм розгорається гучний скандал: китайське Міністерство спорту заборонило гравцям збірної брати участь у хокейному турнірі на території Росії. Так званий Кубок "Першого каналу" має відбутися з 14 до 17 грудня у Санкт-Петербурзі, проте китайська збірна участі у ньому не братиме.

Спортивні агентства цитують заяву головного тренера РФ Романа Ротенберга, за словами якого, до РФ надійшов офіційний лист від влади Китаю. Уряд країни в особі Мінспорту виступив з офіційною забороною.

"Нам прийшов офіційний лист: "Через заборону від Міністерства спорту Китаю ми не зможемо взяти участь у турнірі". Це все, що нам відомо. Звичайно, для нас насамперед важливо, щоб брало участь більше країн. Збірна Китаю для нас теж важлива. У них сильна збірна", - заявив він.

Росіяни планували максимально можливу у нинішніх умовах іноземну участь, проте Китай завдав удару по амбіціях Москви. Крім РФ і Білорусі, у змаганнях візьмуть участь збірна Казахстану та команда молодих російських гравців КХЛ і ВХЛ.

Білоруські хокеїсти відсторонені від виступу на міжнародній арені після вторгнення російської армії в Україну. Російські окупанти активно використовували територію Білорусі для нападу на Україну з півночі. Офіційний Мінськ сприяв нападу.

Відмова китайських хокеїстів є черговим підтвердженням того, що міжнародна спортивна спільнота продовжує дистанціюватися від Росії та Білорусі. Раніше аналогічні рішення ухвалили низка інших національних федерацій, зокрема фінська, шведська та чеська.

Раніше ми писали, що у Польщі затримали хокеїста з Росії, якого підозрюють у шпигунській діяльності.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини