15 грудня 2023, 15:09

РФ "кинула" своїх спортсменів, які їдуть на Ігри – 2024: "Усе ясно без слів"

РФ позбавить пільг і виплат своїх спортсменів, які погодяться брати участь в Олімпіаді у нейтральному статусі.

РФ "кинула" своїх спортсменів, які їдуть на Ігри – 2024: "Усе ясно без слів"

Олімпійський комітет РФ (ОКР) вирішив застосувати санкції проти своїх спортсменів, які бажають узяти участь у паризьких Олімпійських іграх - 2024.

Про це оголосив офіційно глава ОКР Станіслав Поздняков, передає Діалог.UA.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) раніше дозволив спортсменам із РФ і Білорусі взяти участь в Іграх - 2024 під нейтральним статусом та іншими обмеженнями. Цим країнам було видано всього 11 квот на участь (6 росіянам і 5 білорусам), що у російському Комітеті вважають "знущанням".

"Тиждень тому у Лозанні... знущально озвучили, скільки їх (спортсменів РФ буде допущено до Олімпіади - ред.)... Представникам МОК не соромно цю цифру вимовляти, а у нас немає бажання навіть коментувати: все ясно без слів", - заявив розгніваний путінський чиновник.

ОКР вирішив добити російський спорт, оголосивши про припинення фінансової підтримки тих своїх спортсменів, які погодяться їхати на Ігри - 2024. РФ не виплачуватиме їм призові за перемогу.

"Виплати, про які ми заявляли раніше, теж не будуть стосуватися тих, хто прийняв умови МОК", - сказав Позняков.

Варто зазначити, що Захід різко відреагував на рішення МОК допустити спортсменів РФ і Білорусі до паризької Олімпіади. Він вимагав повністю позбавити представників країн-агресорів брати участь у змаганнях, однак Комітет не наважився зробити такий крок.

Показово, що Всесвітня легкоатлетична асоціація категорично відмовилася йти на повідку у МОК. Вона не допустила спортсменів РФ і Білорусі до своїх змагань.

Раніше Томас Бах виправдався за допуск спортсменів із РФ і Білорусі до ОІ-2024.

Також МЗС України висловилося про рішення МОК про "нейтральних" росіян на Олімпіаді.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини