20 грудня 2023, 13:10

"Зрадник України, його ім'я у бруді", – ЗМІ про стрибуна Бубку, який працює на Росію

Колишній спортсмен Бубка зганьбив своє ім'я співпрацею з російськими окупантами та тепер є ізгоєм в Україні – його вважають зрадником і колаборантом, пише Politico.

"Зрадник України, його ім'я у бруді", – ЗМІ про стрибуна Бубку, який працює на Росію

Колись Сергій Бубка був найвідомішим українським спортсменом, але тепер його ім'я у бруді. Легендарний стрибун із жердиною виявився пов'язаний із бізнесом, який вівся на окупованих територіях України, що їх зараз заокупувала російська армія. У цей час він живе у розкішному Монако, пише американське видання Politico у матеріалі "Полеглий герой України".

"Зараз, коли Україна продовжує відбиватися, немає більшого гріха. Багато українців тепер вважають Бубку російським колабораціоністом. Компанія Бубки Mont Blanc була офіційно зареєстрована у Росії після початку тотального наступу Кремля на Україну. Фірма продавала паливо російським військам у "ДНР".

Українські ЗМІ виявили й опублікували три контракти на суму понад 14 000 доларів. Це невеликі гроші, але це червона межа для українців. Компанія володіє щонайменше шістьма заправками у "ДНР", а брат Бубки Василь вказаний у всіх контрактах як директор компанії.

Після цих повідомлень СБУ почала розслідування, та Василю вже заочно пред'явлено звинувачення у співпраці з росіянами та "сприянні терористичній організації". Сам Бубка восени заявив, що проти нього ведеться кампанія зі знищення репутації, а він не був на окупованих територіях із 2014 року. Однак заперечення спортсмена не переконали українців", - зазначено у матеріалі.

"Коли почався конфлікт, усі спортсмени співпрацювали та чекали щонайменше заяви від Бубки. Ми склали лист, але на ньому так і не було підпису Бубки", - сказала чинна чемпіонка світу зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх.

Спортсмени вимагали заборонити діяльність Національних олімпійських комітетів Росії та Білорусі. Бубка є одним із впливових 107 членів Міжнародного олімпійського комітету.

"Ми дзвонили та писали йому. Пізніше він зробив заяву, але вона була безглуздою. Більше від нього нічого не надходило", - додала Магучіх.

Бубка обіцяв подати до суду на журналістів, щоб захистити честь і гідність, але так і не звернувся з позовом.

У той час як в Україні йде війна, Бубка живе на Лазурному Березі. У Монте-Карло Бубка відвідує футбольні матчі AS Monaco у VIP-зоні. Футбольний клуб належить російському мільярдеру Дмитру Риболовлєву, на якого поширюються українські санкції, але не санкції ЄС, Монако або США.

У Бубки є син Сергій, який займається тенісом. Тенісисти також звернулися по допомогу до Бубки-молодшого. Він пообіцяв переговорити з батьком, але у підсумку нічого не сталося.

"Він, як і раніше, з'являється на всіх великих турнірах, але тепер не дивиться мені в очі", - додав тренер з тенісу.

Висловлювання Сергія Бубки були стриманими порівняно з відомими спортсменами, які засудили Путіна та його вторгнення в Україну.

Як повідомили "Українській правді" у правоохоронних органах, Бубка покинув країну 1 березня 2022 року за спеціальним дозволом (чоловікам військового віку заборонено залишати Україну без дозволу). Після цього він виїжджав із країни ще два рази. Востаннє він виїхав 4 липня 2022 року та більше не повернувся.

Нагадаємо, у 2019 році ім'я Сергія Бубки спливло у скандалі. Колишній губернатор Ріо-де-Жанейро Сержіу Кабрал зізнався, що підкупив почесного члена МОК і ще 8 осіб, які голосували за визначення столиці Олімпійських ігор - 2016.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини