27 грудня 2023, 08:03

Подружжя фехтувальників, яке втекло з РФ до США, оголосили у розшук: що відомо про Бідів

МВС Росії оприлюднило інформацію про розшук фехтувальників Сергія Біди та його дружини Віолетти, які влітку переїхали до США, їм загрожує до 10 років в'язниці.

Подружжя фехтувальників, яке втекло з РФ до США, оголосили у розшук: що відомо про Бідів

Фехтувальники з олімпійської збірної Сергій Біда та його дружина Віолетта Біда, які переїхали до Каліфорнії, стали обвинуваченими у кримінальній справі та потрапили у розшук МВС. Як повідомляє "Медіазона", спортсменів оголосили у розшук не пізніше осені 2023 року. При цьому незрозуміло, за якими статтями їм висунуто обвинувачення.

За даними каналу "SHOT" їм інкримінують статтю "Самовільне залишення частини або місця служби".

Можливо, річ у тім, що подружжя було помітними фігурами у фехтуванні: 30-річний Сергій Біда значився у "Динамо" та формально був співробітником Росгвардіі, а його 29-річна дружина Віолетта з ЦСКА - військовослужбовцем Міноборони країни-агресора. Обидва спортсмени представляли РФ на різних міжнародних змаганнях, звідки поверталися з медалями.

Після переїзду до США вони продовжили спортивну кар'єру та тепер беруть участь у місцевих змаганнях.

2022 року Віолетта Біда писала у своєму ТГ-каналі про повернення спортивного начальства до практики часів СРСР, коли у спортсменів відбирали паспорти. Цього разу сімейна пара могла залишитися без закордонної поїздки у теплі краї, де Біди планували провести відпустку.

"У нас забрали закордонні паспорти. Ми просто з квитками, але без паспортів", - писала спортсменка.

Однак через якийсь час їм вдалося повернути документи. Ймовірно, після тієї поїздки вони не здали їх назад і завдяки цьому вже влітку 2023-го перебралися до США.

Безумовно, їхній вчинок викликав критику з боку російської влади, провладних спортивних видань і блогерів, які вимагали висловлювати свою антивоєнну позицію в інші способи. Через так звану "втечу" подружжя звільнили старшого тренера збірної Олександра Глазунова.

У РФ уже пригадали, що Сергій Біда - представник уславленої спортивної династії. Його бабуся Валентина Растворова, уродженка Одеси, стала чемпіонкою Олімпійських ігор - 1960. Мама, дідусь і дядько також були іменитими спортсменами часів СРСР.

Раніше повідомлялося, що ведучий українського "24 каналу" Олексій Печій не повернувся в Україну після відрядження на саміт ЄС. Його виправдання свого вчинку обурили українців.

А колишній "регіонал" Єфремов після початку війни втік до Москви та відтоді не повертався в Україну. Журналістам вдалося додзвонитися до політика.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини