31 січня 2023, 07:30

МОК відкинув жорстку позицію України через росіян на ОІ

Міжнародний олімпійський комітет продовжує лобіювати тему участі спортсменів із країни-агресора та Білорусі в ОІ-2024, які відбудуться у Парижі.

МОК відкинув жорстку позицію України через росіян на ОІ

Міжнародний олімпійський комітет охрестив "наклепницькими" заяви влади України, яка назвала допуск російських і білоруських спортсменів до Олімпійських ігор у Парижі підтримкою пропаганди війни.

Про це йдеться у поширеній Reuters заяві МОК.

"МОК найрішучішим чином відкидає цю й інші наклепницькі заяви. Вони не можуть слугувати основою для будь-якого конструктивного обговорення", - заявили в організації.

Раніше МОК запропонував надати спортсменам із РФ і Білорусі можливість брати участь в Олімпійських іграх під нейтральним статусом, без прапора та гімну своєї держави. У Комітеті уточнили, що йдеться про тих атлетів, які не підтримали війну проти України.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба нагадував спортивним чиновникам, що більшість російських спортсменів мають зв'язки зі Збройними силами своєї країни. Зараз ця армія вбиває, ґвалтує та грабує українців на їхній же землі. Поява представників РФ на міжнародній спортивній арені, за словами дипломата, неприпустима.

Після цього президент Володимир Зеленський різко засудив позицію президента МОК Томаса Баха, запросивши його до зруйнованого окупантами Бахмуту. Глава держави нагадав урядовцю, що замість тренувань і участі у змаганнях українські спортсмени змушені були взяти до рук зброю, щоб захистити свій дім від окупантів. У знищених російськими снарядами містах загинули діти та підлітки, які могли бути майбутнім світового спорту, проте агресор не дозволив цим планам збутися.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини