2 лютого 2023, 17:54

Питання допуску росіян до Олімпіади – 2024: у МОК виступили з новою заявою

У МОК зробили уточнення щодо резонансної теми можливого виступу росіян і білорусів на Олімпіаді у Парижі.

Питання допуску росіян до Олімпіади – 2024: у МОК виступили з новою заявою

На сьогодні рішення про допуск російських і білоруських спортсменів до участі у літніх Олімпійських іграх 2024 року, які відбудуться у Парижі, немає. Це питання ще не обговорювали.

З відповідною заявою виступив Міжнародний олімпійський комітет.

У МОК стверджують, що у жодному опублікованому Комітетом документі немає згадки про можливий виступ атлетів із Росії та Білорусі на паризькій Олімпіаді. Поки що розглядається питання можливої участі представників РФ і РБ на міжнародних змаганнях в Азії у майбутньому літньому сезоні.

У повідомленні також ідеться, що Комітет зобов'язаний розглянути серйозні побоювання, озвучені двома спеціальними доповідачами Ради ООН з прав людини.

Крім того, наголошується, що "йдеться не про російських і білоруських спортсменів, а про нейтральних атлетів, які приймають суворі умови, висунуті МОК". Зокрема, таким спортсменам категорично забороняється ідентифікувати себе зі своєю країною або національним олімпійським комітетом.

Нагадаємо, напередодні у МОК звернули увагу, що санкції щодо Росії та Білорусі як держав не підлягають сумніву, тож про жодну присутність російської та білоруської символіки на міжнародних змаганнях не може бути й мови.

Своєю чергою, у Латвії заявили про готовність бойкотувати Олімпіаду у Парижі, якщо на неї допустять росіян і білорусів, а у Польщі повідомили про створення коаліції з десятків країн, яка домагатиметься повної ізоляції спортсменів з РФ і РБ.

Раніше про можливий бойкот ОІ-2024 повідомили в Україні. Генеральна асамблея НОК України розгляне це питання на засіданні 3 лютого.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини