5 лютого 2023, 17:09

Ідея допуску росіян на Олімпіаду: зірки збірної Норвегії з біатлону озвучили свою позицію

Брати Бьо, Стурла Легрейд та Інгрід Ландмарк Тандревольд відреагували на пропозицію повернути росіян і білорусів на міжнародні змагання.

Ідея допуску росіян на Олімпіаду: зірки збірної Норвегії з біатлону озвучили свою позицію

Резонансні заяви МОК про можливий допуск російських і білоруських спортсменів у нейтральному статусі до міжнародних змагань, зокрема літніх Олімпійських ігор у Парижі, продовжують широко обговорювати у політичному, спортивному та навколоспортивному середовищі.

Слідом за урядами низки країн, які закликали до повної ізоляції російських і білоруських атлетів до закінчення війни в Україні, слово взяли зірки спорту. Зокрема, ідею повернення представників РФ і РБ засудили лідери збірної Норвегії з біатлону.

Лідер загального заліку Кубків світу цього сезону, триразовий олімпійський чемпіон Йоганнес Бьо не бачить причин, через які росіяни та білоруси могли б повернутися до міжнародних стартів. Він заявив в інтерв'ю Nettavisen, що не можна повертати когось лише тому, що минув певний час.

"Я не бачу, щоб щось змінилося відтоді, як росіяни та білоруси були відсторонені", - наголосив молодший Бьо.

Його старший брат Тар'єй Бьо дотримується аналогічної думки. Олімпійський чемпіон в естафеті 2010 року закликав до стовідсоткової підтримки продовження дій санкцій щодо росіян і білорусів.

Ще одна зірка норвезької збірної олімпійський чемпіон Стурла Легрейд також упевнений, що відсторонення щодо представників Росії та Білорусі має залишатися чинним, оскільки жодних змін не відбулося.

Позицію братів Бьо та Легрейда поділяє і триразова чемпіонка світу Інгрід Ландмарк Тандревольд. Лідерка жіночої норвезької команди здивована тим, як багато людей, включно з чиновниками з МОК, виступають за повернення Росії на міжнародні змагання.

"Дуже наївно розділяти спорт і політику, коли Росія використовує спорт для залучення підтримки", - наводить її слова VG.

За словами Тандревольд, повернення росіян і білорусів може послати неправильні сигнали.

Раніше міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук повідомив про готовність 40 країн виступити проти ідеї допуску росіян і білорусів до Олімпійських ігор.

До цього Польща, Литва, Латвія та Естонія надіслали до МОК лист, у якому зажадали продовження відсторонення представників РФ і РБ.

Тим часом у НОК України підтримали ідею бойкоту Олімпіади у Парижі як крайній захід, якщо росіян і білорусів допустять до Ігор.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини