12 лютого 2023, 16:01

Бах, який заступається за росіян, дорікнув Заходу та пригрозив "кінцем Олімпіад"

Глава МОК ​Томас Бах стверджує, що "не західним урядам вирішувати, хто може брати участь у спортивних змаганнях".

Бах, який заступається за росіян, дорікнув Заходу та пригрозив "кінцем Олімпіад"

Керівник МОК Томас Бах продовжує наполягати на допуску представників Росії та Білорусі на Олімпійські ігри 2024 року у Парижі як нейтральних спортсменів. Цього разу він дорікнув коаліції з понад 30 країн, яка закликала до повного усунення росіян і білорусів від спортивних змагань до завершення війни РФ проти України, та заявив, що "не урядам вирішувати, хто має право брати участь у змаганнях".

Бах стверджує, що втручання урядів "призвело б до кінця міжнародних змагань, зокрема Олімпійських ігор", передає VG.

Глава МОК висловив щирі співчуття українському народу, але водночас зазначив: у Комітеті "серйозно ставляться до проблем прав людини" та враховують це у контексті питання можливого допуску представників РФ і РБ на паризьку Олімпіаду.

Він нагадав про нещодавній Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу (Australian Open), на якому тенісисти з Росії та Білорусі виступали під нейтральним прапором і протистояли спортсменам з України.

"Ми бачили білоруського гравця (Аріна Соболенко - ред.), який навіть виграв Australian Open", - заявив Бах і додав, що, на його думку, росіяни та білоруси, виступаючи під нейтральним прапором, могли б у такий самий спосіб змагатися і в інших видах спорту.

Нагадаємо, цього тижня коаліція з понад 30 країн зажадала повного усунення росіян і білорусів від Олімпійських ігор у Парижі. У Мінспорту Польщі зазначили, що таке рішення підтримали всі учасники онлайн-саміту, за винятком Франції, Греції та Японії.

Крім того, міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук запропонував МОК компроміс щодо участі російських і білоруських спортсменів на ОІ. Йдеться про формування збірної біженців і дисидентів із тих росіян і білорусів, які відкрито виступають проти влади РФ і РБ.

Уперше ідея про допуск російських і білоруських спортсменів на ОІ-2024 прозвучала з вуст чиновників МОК наприкінці січня. В Україні та багатьох західних країнах заявили про неприйнятність такої позиції, як захід у відповідь розглядають навіть варіант із бойкотом Олімпіади.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини